ÜLKÜCÜ CAMİANIN SEVİLEN İSMİ

Halen Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı (TÜRKAV) Kırıkkale Şube Başkanlığı görevini de yürüten Özgür Şahbaz, ülkücü camia tarafından yakından tanınıyor. Daha önce Zeytinburnu Ülkü Ocakları Başkanlığı, İstanbul Üniversitesi Teşkilat Başkanlığı, Siirt Ülkü Ocakları kurucu başkanlığı yapan Şahbaz, ortaokul yıllarından bugüne kadar Kırıkkale Ülkü Ocaklarında çeşitli kademelerinde yer aldı.

İSTİŞARELER YAPIYORUZ

Kırıkkale Belediye Başkanlığı için devlet memurluğundan istifa eden Şahbaz, MHP Kırıkkale Belediye Başkan aday adaylığı başvurusunu yakın zamanda yapacak. Konu hakkında açıklama yapan Şahbaz, “Kendimi bildim bileli Ülkücü hareketin içerisindeyim. Yaklaşık yedi aydır Türk Milliyetçiliği fikriyatına ömrünü vermiş değerli büyüklerim ve dava arkadaşlarımla istişareler yapıyoruz. Yapılan görüşmeler neticesinde Kırıkkale’nin ülkücü hareketin hizmet anlayışına ihtiyacı olduğu kararına vardık” ifadelerini kullandı.

KIRIKKALE AŞKINA

Özgün Şahbaz, açıklamasının devamında ise, “Bugün itibari ile Türk Milliyetçilerinin adayı olarak Türk Milliyetçilerinin tek siyasi kurumu olan Milliyetçi Hareket Partisi’nden Kırıkkale Belediye Başkan aday adayı olmak için 23 yıldır yürüttüğüm onurlu memuriyetten istifa etmiş bulunmaktayım. Allah hakkımızda hayırlı olanı versin” dedi. ‘Kırıkkale Aşkına’ sloganı ile seçimlere hazırlanan Şahbaz, ayrıca ileri ki günlerde geniş kapsamlı bir toplantı ile aday adaylık başvurusunu yapacağını sözlerine ekledi.

Özel, “Asgari ücrete zam yapmamak vicdansızlıktır” Özel, “Asgari ücrete zam yapmamak vicdansızlıktır”

Haber: Burak Can

Editör: Manşet Gazetesi