2023-2024 futbol sezonunda Kırıkkale Amatör Lig’de kıyasıya mücadele eden ve son hafta karşılaşmasında MKE Krıkkalespor’u yenerek Kırıkkale’yi BAL’da temsil edecek Yahşihanspor ile MKE Kırıkkalespor güçlerini birleştiriyor. Yahşihanspor ile MKE Kırıkkalespor’un birleşmesi ile Bölgesel Amatör Lig’de daha güçlü ve hedefleri olan bir takım oluşturulmak istenilirken, MKE Kırıkkalespor Kulüp Başkanı Mustafa Demirel, MKE Kırıkkalespor’un kapanmayacağını ancak amatör ligde mücadelesine devam edeceğini söyledi.

EURO 2024'te ilk maçların en güzel golü belli odu! Mert ve Arda... EURO 2024'te ilk maçların en güzel golü belli odu! Mert ve Arda...

Güç birleşimi ile BAL’da Kırıkkale’yi temsil edecek takımın isminin de değişeceğini belirten Demirel, “Yahşihanspor ile MKE Kırıkkalespor’un bir birlikteliği bir güç birleştirme. MKE Kırıkkalespor kapanmayacak. Çünkü tarihi başarılarla dolu bir takım. BAL’da daha güçlü bir takım kurmak için böyle bir karar alındı. İki takımında futbolcularından oluşacak bir takım kuracağız. İnşallah ilimizi güzel temsil edeceğiz. Bize bu güç birleşiminde destek veren Yahşihan Belediye Başkanımız Ahmet Sungur’a teşekkür ediyorum. Bizlere çok destek oldu” dedi.

Haber: Burak Can

Muhabir: Burak Can