İlaçlama ekiplerince yürütülen çalışmayla özellikle Kurban Bayramın’ın ardından tüm mahallelerde kurban kesim noktaları ve çöp konteynerlerinde gece gündüz demeden eş zamanlı olarak ilaçlama yapılıyor. 

Yahşihan’da Haşerelere Karşı Ilaçlama Çalışmaları Sürüyor (7)

Yahşihan Belediye Başkanı Ahmet Sungur ise yürütülen ilaçlama çalışmaları ile ilgili yaptığı açıklamada, “İlçemizde bütün cadde ve sokaklarda bulunan çöp konteynerlerinde ve kurban kesim noktalarında karasinek ve haşerelerle mücadele kapsamında ilaçlama çalışması yapmaktayız. İnsan sağlığı kadar çevre için de önemli olan bu uygulama sayesinde karasinek ve diğer haşerelerden kaynaklanan salgın hastalıkların önüne geçilerek, ilçemizin daha temiz bir çevreye kavuşturulması amacıyla çalışıyoruz. Çöp konteynerleri, ekiplerimiz tarafından ilaçlanarak dezenfekte ediliyor. Halkımızın sağlığını doğrudan ilgilendiren temizlik konusunda belediye olarak titizlikle görev yapıyoruz.” ifadelerini kullandı. 

Yahşihan’da Haşerelere Karşı Ilaçlama Çalışmaları Sürüyor (5)

Yahşihan’da kurulan kurban kesim noktaları başta olmak üzere ilçe genelinde tüm cadde, sokak ve parklarda yürütülen ilaçlama çalışması sabahın erken saatlerinden gecenin geç saatlerine kadar sürüyor. Ekiplerin yürüttüğü yoğun çalışmayla sinek ve haşerenin önüne geçiliyor.

Kırıkkale, Kayseri, Niğde, Yozgat ve Kırşehir'de 15 Temmuz Şehitleri anıldı Kırıkkale, Kayseri, Niğde, Yozgat ve Kırşehir'de 15 Temmuz Şehitleri anıldı

Haber: Burak Çalışkan

Yahşihan’da Haşerelere Karşı Ilaçlama Çalışmaları Sürüyor (6)Yahşihan’da Haşerelere Karşı Ilaçlama Çalışmaları Sürüyor (4)Yahşihan’da Haşerelere Karşı Ilaçlama Çalışmaları Sürüyor (2)Yahşihan’da Haşerelere Karşı Ilaçlama Çalışmaları Sürüyor (3)Yahşihan’da Haşerelere Karşı Ilaçlama Çalışmaları Sürüyor (1)

Editör: Burak Çalışkan