Kırıkkale Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, 29 Mayıs 2024 ile 4 Haziran 2024 tarihleri arasında il genelinde geniş kapsamlı trafik uygulamaları gerçekleştirdi. Uygulamalar kapsamında 6 bin 266 araç, 2 bin 87 ticari araç ve 1598 yük nakli yapan araç denetlendi. Denetimler sonucunda, çeşitli sebeplerle toplam 127 araç trafikten men edildi. Bu araçlar arasında, özellikle çevreye rahatsızlık verdiği tespit edilen araçlar da bulunuyor. Yapılan çalışmaların temel amacı, trafik güvenliğini artırmak ve vatandaşların daha güvenli bir yolculuk yapmasını sağlamak.

Emniyet Müdürlüğü, "Güvenli Trafik ve Güvenli Yolculuk" ilkesiyle hareket ettiklerini belirterek, bu tür denetimlerin kararlılıkla devam edeceğini vurguladı. Trafikte kurallara uymanın ve dikkatli olmanın herkesin can güvenliği için kritik olduğunu belirten Emniyet Müdürlüğü, sürücülerden de kurallara uymalarını ve trafik güvenliğine katkıda bulunmalarını istedi.

Bilanço ağırlaşıyor! 68 kişi öldü, 9 bin 787 kişi yaralandı Bilanço ağırlaşıyor! 68 kişi öldü, 9 bin 787 kişi yaralandı

Kırıkkale Emniyet Müdürlüğü, trafik düzenini ve güvenliğini sağlamak için çalışmalarını sürdürecek ve benzer denetimlere devam edecektir. Bu kapsamda, vatandaşların trafik kurallarına riayet etmeleri ve güvenli sürüş kurallarına dikkat etmeleri önem arz etmektedir.

Haber: Çağlar Atmaca

Muhabir: çağlar atmaca