Kırıkkale Valisi Mehmet Makas’ın eşi Elif Makas, 30 Haziran Koruyucu Aile Günü kapsamında Uğurlu ve Akpınar ailelerini ziyaret etti. Ziyareti sırasında aile bireyleri ile yakından ilgilenen ve onlarla bir süre sohbet eden Elif Makas, ailelerin istek ve taleplerini dinledi.

Elif Makas, aile sıcaklığı ile büyüyen çocuklara anne baba sevgisini aşılayan koruyucu ailelerin göstermiş oldukları fedakarlık ve emeklerden dolayı teşekkür etti. Koruyucu ailelerin, çocuklara sağladığı güvenli ve sevgi dolu ortamın önemine değinen Makas, toplumda koruyucu aile olmanın ne kadar değerli ve anlamlı olduğunu vurguladı.

Koruyucu Aile Günü'nün önemine dikkat çeken Elif Makas, bu tür ziyaretlerin koruyucu ailelerin moral ve motivasyonunu artırdığını belirtti. Ziyaret esnasında, koruyucu ailelerin karşılaştıkları zorluklar ve ihtiyaçlar hakkında bilgi alarak, bu konuda gerekli desteklerin sağlanması için çalışmalar yapılacağını ifade etti.

Elif Makas, koruyucu ailelere, çocuklara sağladıkları sevgi dolu yuvalar ve gösterdikleri özveri için bir kez daha teşekkür ederek, çocukların mutlu ve sağlıklı bir şekilde büyümelerine katkıda bulunmanın önemine vurgu yaptı. Bu tür etkinliklerin ve ziyaretlerin, toplumda koruyucu aile olmanın yaygınlaşmasına vesile olacağını umut ettiğini belirtti.

Emeklilere müjde! 26 Temmuz'da hesaplara yatırılacak! Emeklilere müjde! 26 Temmuz'da hesaplara yatırılacak!

Haber: Burak Can

Kırıkkale’de Kimsesiz Çocuklar Aile Sıcaklığında Büyütülüyor (2)Kırıkkale’de Kimsesiz Çocuklar Aile Sıcaklığında Büyütülüyor (1)

Muhabir: Burak Can