Kırıkkale’nin Balışeyh ilçesinde, Belediye Başkanı Hilmi Şen’in talimatıyla Balışeyh’in tarihi boyunca görev yapan tüm belediye başkanlarının resimlerinin yer aldığı özel bir köşe hazırlandı. İlçenin tarihçesini ve belediye başkanlarının geçmişten bugüne yaptıkları hizmetleri anlatan bu köşe, belediye binasında vatandaşların ziyaretine açıldı.

Balışeyh Belediye Başkanı Hilmi Şen, yaptığı açıklamada, “Balışeyh Belediyemizin tarihçesi ve bu zamana kadar ilçemizde görev yapmış tüm belediye başkanlarımız için bir köşe hazırladık. Bu vesileyle görevini layıkıyla ifa eden başkanlarımıza teşekkür ederken, hayatta olanlara sağlık, ahirete intikal etmiş olanlara yüce Allah'tan rahmet diliyorum” dedi. Başkan Şen, bu köşenin hazırlanmasındaki amacın, Balışeyh’in tarihine ışık tutmak ve gelecek nesillere ilçe hakkında bilgi aktarabilmek olduğunu belirtti. Ayrıca, bu köşede yer alan bilgiler ve fotoğraflarla ilçede görev yapmış başkanların anılarını yaşatmayı hedeflediklerini ifade etti.

İllere göre sayısı açıklandı! 13 şehirde bulunmuyor, Kırıkkale’de 2 tane! İllere göre sayısı açıklandı! 13 şehirde bulunmuyor, Kırıkkale’de 2 tane!

Yeni açılan bu köşe, Balışeyh halkı tarafından beğeni aldı. Vatandaşlar, ilçenin tarihine ve belediye başkanlarının hizmetlerine dair bilgiler edinebilecekleri bu köşeyi ziyaret ederek geçmişle ilgili anılarını tazelediler. Balışeyh Belediyesi’nin bu girişimi, ilçenin tarihine olan ilgiyi artırmak ve yerel yönetimlerin hizmetlerini görünür kılmak adına önemli bir adım olarak değerlendirildi. Başkan Şen, bu tür projelerle Balışeyh’in tarihine sahip çıkmaya devam edeceklerini ve gelecek nesillere daha bilinçli bir toplum bırakmayı hedeflediklerini sözlerine ekledi.

Haber: Burak Can

Balışeyh Belediyesi, Tarihi Başkanlar Köşesini Hizmete Açtı (2)Balışeyh Belediyesi, Tarihi Başkanlar Köşesini Hizmete Açtı (1)

Muhabir: Burak Can