Kırıkkale Belediyesi, yaz aylarının gelmesi ve okulların kapanması ile birlikte düzenlediği Yaz Bilim Kursları'nın kayıtlarının başladığını duyurdu. “Haydi çocuklar, keyifli bir yaz çıkaralım!” sloganıyla başlayacak olan kurslar, çeşitli yaş gruplarına yönelik farklı bilim ve sanat dallarında eğitimler sunacak. Kursların ücretli olacağı belirtilirken, başvuruların son tarihi 3 Temmuz 2024 olarak açıklandı.

Kurs programı, 9 Temmuz - 2 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek ve 7-12 yaş arası çocukları kapsayacak. Kırıkkale Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, çocukların birbirinden eğitici ve eğlenceli aktivitelerle dolu bu fırsatı kaçırmamaları gerektiği vurgulandı.

Engelli öğretmen ataması olacak mı? 17 Temmuz son durum! Engelli öğretmen ataması olacak mı? 17 Temmuz son durum!

Yaz Bilim Kursları kapsamında sunulacak eğitimler ise şöyle:

7-12 yaş arası çocuklar için akıl oyunları

9-12 yaş arası çocuklar için uzay ve havacılık

10-12 yaş arası çocuklar için robotik kodlama

10 yaş ve üzeri çocuklar için müzik ve ritim

8-12 yaş arası çocuklar için resim

9-12 yaş arası çocuklar için doğa bilimleri

Başvurular, 28 Haziran - 3 Temmuz tarihleri arasında alınacak. Detaylı bilgi ve ön kayıt için 0 531 885 98 53 numaralı telefon üzerinden iletişime geçilebilir.

Kırıkkale Belediyesi'nin bu girişimi, çocukların yaz tatilini hem eğlenerek hem de öğrenerek geçirmelerine olanak tanımayı amaçlıyor. Belediyeden yapılan açıklamada, “Haydi çocuklar, keyifli bir yaz çıkaralım!” denilerek, tüm çocuklar bu eğitici ve eğlenceli etkinliklere davet edildi.

Haber: Burak Can

Kırıkkale Belediyesi Yaz Bilim Kursları Başlıyor “Haydi Çocuklar, Keyifli Bir Yaz Çıkaralım!”

Muhabir: Burak Can