Kırıkkale Valiliği uyardı! Son gün 31 Aralık Kırıkkale Valiliği uyardı! Son gün 31 Aralık

Türkiye genelinde 2023-2024 eğitim öğretim yılı bugün sona erdi. Yurt genelinde 20 milyondan fazla öğrenci karne alarak yaz tatiline girerken, yaklaşık 1,2 milyon öğretmen de eğitim öğretim yılını tamamladı. Kırıkkale'de ise 243 okulda görev yapan 4 bin 311 öğretmen, bu eğitim öğretim yılını başarıyla tamamladı. İl genelinde eğitim gören 47 bin 173 öğrenci, bugün karne sevinci yaşadı.

Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürü yaptığı açıklamada, öğretmenlerin ve öğrencilerin yıl boyunca gösterdiği çaba ve başarıyı övdü. Müdür, "Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz bu yıl da büyük bir özveriyle çalıştı. Pandemi sonrası toparlanma sürecini başarıyla tamamladık ve eğitim kalitemizi daha da artırdık. Tüm öğrenci ve öğretmenlerimizi kutluyorum," dedi.

Karne günü dolayısıyla okullarda düzenlenen törenlerde öğrenciler, öğretmenleri ve aileleriyle birlikte sevinçlerini paylaştılar. Veliler, çocuklarının başarılarını kutlamak için okullarda hazır bulunurken, öğrenciler de karne heyecanını arkadaşlarıyla yaşadı. Öğrencilerin büyük bir kısmı, yaz tatili boyunca dinlenme ve eğlenme fırsatı bulacak. Öğretmenler ise, yeni eğitim öğretim yılına hazırlanmak üzere çalışmalarına devam edecek.

Kırıkkale'de eğitim öğretim yılı boyunca yapılan etkinlikler, projeler ve başarı hikayeleri, kentin eğitim alanındaki gelişimini gözler önüne serdi. Öğrenciler, katıldıkları ulusal ve uluslararası yarışmalarda önemli dereceler elde ederek Kırıkkale'yi gururlandırdı. 2023-2024 eğitim öğretim yılının sona ermesiyle birlikte, Kırıkkale'de eğitimin kalitesini daha da artırmak için çalışmaların süreceği vurgulandı.

Haber: Burak Can

Muhabir: burak can