sosyal medya uygulaması TikTok’la ilgili süren tartışmalara ilişkin açıklamada bulunan MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk,“Hepimizin bildiği üzere dünyada ve ülkemizde kullanılan en yaygın sosyal medya platformlarından birisi de TikTok adlı uygulamadır. Video paylaşım sitesi olarak karşımıza çıkan bu uygulamanın, açık kaynakların verdiği bilgiye göre, kullanıcı sayısı dünyada 1 milyarı aşmıştır. Bu rakamın Türkiye’de ise 30 milyon civarında olduğu ifade edilmektedir” ifadelerini kullandı.

TİKTOK MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERİ ÖRSELİYOR!

Öztürk, “Ülkemizde de kullanımı yaygınlaşan TikTok uygulamasının, Türk aile yapısına ve insan haysiyetine uygun olmayan görüntülerin ve davranışların paylaşıldığı bir mecra olarak, zaman zaman kamuoyunun gündemine geldiği herkesin malumudur. Bu anlamda müstehcen içerikler oluşturan, canlı yayında gelir sağlayan, çocuk istismarı paylaşan hesap yöneticilerine yönelik operasyonların yapıldığı ve adli soruşturmaların açıldığı yine kamuoyuna yansımaktadır. Tam bu noktada ifade etmeliyim ki TikTok adlı sosyal medya platformu tam anlamıyla bir bataklığa dönüşmüştür ve bataklıkta sinek avlamaktansa bataklığın kurutulması gerekmektedir” şeklinde konuştu.

Ahlaki değerlerin hiçe sayıldığı bir sosyal medya mecrasında yapılan paylaşımların, toplumun düzenini tehdit eden birer unsur olarak görülmeli ve ona göre hareket edilmesi gerektiğini söyleyen Öztürk, ”Bu, her şeyden önce içinde çocuklarımızı büyüteceğimiz sağlıklı bir toplum için gereklidir. Ahlak yok olursa gelecek yok olur. Ahlakı zedelenen veya yok olan, milli ve manevi değerleri her gün örselenen bir toplum geleceğini hazırlayamaz, istikbâlini sağlam zeminler üzerine kuramaz” diye konuştu.

Savaş ve Kaymaz Ailelerinin mutlu günü Savaş ve Kaymaz Ailelerinin mutlu günü

Öztürk konuşmasının devamında ise, “Bu anlamda ahlaksız paylaşımların yoğunlukla yer aldığı ve milli değerlerimizi ayaklar altına alan TikTok’un bir an önce kapatılması gerektiği açıktır. Bu doğrultuda kanun teklifi hazırlamakta olduğumuzun da bilinmesini isterim. Umuyorum ki Türk milletinin kültürel kodlarını bozmaya yönelik her türlü unsura karşı gerekli tedbir ve adımlar atılarak milli kültürümüz ve ahlaki yapımız asla bozulmayacaktır” dedi.

Haber: Burak Can