Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kırıkkale Şubesi ve Şehit Ümit Çelik’in ailesi tarafından düzenlenen programda Şehit Ümit Çelik şahadetinin 7.yıl dönümde Şehitlikte kabri başında anıldı. Şehit Çelik’in özgeçmişinin okunması ile başlayan anma programında, Dernek Başkanı Rıfat Öcal, “Şehidimiz Ümit Çelik;04 Mayıs 2016 tarihinde Tokat 48.Eğitim Alay Komutanlığı emrinde acemi eğitimini tamamlamış,07 Haziran 2016 tarihinde Şırnak İli Silopi İlçesi 70.Mknz. P.Tug. Komutanlığı emrinde usta eğitimini tamamlamakta iken 23 Nisan 2017 tarihinde Yıldırım düşmesi sonucu yaralanmıştır. Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamayarak 06 Mayıs 2017 tarihinde Şehitlik mertebesine ulaşmıştır” dedi.

Kredi puanı nasıl yükselir? Kredi puanını yükseltecek ipuçları! Kredi puanı nasıl yükselir? Kredi puanını yükseltecek ipuçları!

Başkan Öcal, “Bekâr olan Şehidimiz Ümit Çelik,07 Mayıs 2017 tarihinde Nur Cami'de kılınan cenaze namazı sonrası düzenlenen Askeri törenle Kırıkkale Şehitliğinden son yolculuğuna uğurlanmıştır. Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kırıkkale Şubesi adına Şehidimiz Ümit Çelik kardeşimizi şahadetinin 7.yılında bu vesile ile de Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve bütün Şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz” ifadelerini kullandı. Garnizon ve Mühimmat Komutanı Mehmet Ali Durmuş’un da katıldığı programda Şehitlik Camii İmam Hatibi İsa Erkoç tarafından okunan Kuran ve yapılan dualarla Şehit Ümit Çelik ve bütün şehitler anıldı.

Haber: Burak Can