Türkiye Harp Malulü Gaziler,Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kırıkkale Şubesi ve şehitlerin aileleri tarafından düzenlenen anma programları çerçevesinde Şehit Polis Memuru Ramazan Akçadağ Şehit oluşunun 7.yıl dönümünde kabri başında dualarla anıldı.Düzenlenen programda Dernek Başkanı Rıfat Öcal tarafından Şehit Ramazan Akçadağ hakkında şu bilgileri verdi; “Şehidimiz Ramazan Akçadağ;Ömer ve Yeter çiftinin 4 çocuğunun üçüncüsü olarak 11 Mart 1992 tarihinde İlimizde dünyaya gelmiştir.Şehidimiz, İlk ve Orta öğrenimini İlimiz Atatürk İlköğretim Okulunda, Lise Öğrenimini İlimiz Süleyman Demirel Anadolu Lisesinde, Üniversite öğrenimini Kırıkkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi Bölümünde tamamlamıştır”

İşine karışanlara sinirlenen esnaf, çareyi pankart asmakta buldu İşine karışanlara sinirlenen esnaf, çareyi pankart asmakta buldu

“Şehidimiz Ramazan Akçadağ;Profesyonel Kaleci olarak Kırıkkale Sporda, Türk Metal Sporda, Hacılar Belediye Sporda görev yapmıştır. 2016 yılında kazandığı Yozgat Polis Meslek Yüksek Okulundan 20 Mart 2017 tarihinde mezun olarak ilk görev yeri olarak Denizli İl Emniyet Müdürlüğü emrine ataması yapıldı. Şehidimiz Ramazan Akçadağ; Denizli İl Emniyet Müdürlüğü emrindeki görevinin henüz 8. günü olan 31 Mart 2017 tarihinde Çevik Kuvvet Ekibine ait Araç ile göreve gitmekte iken araçlarının kaza yapması sonucu 8 arkadaşı ile beraber yaralanmış,12 Nisan 2017 tarihinde kaldırıldığı Hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak Şehitlik mertebesine ulaşmıştır. Bekar olan Şehidimiz Ramazan Akçadağ, Kırıkkale Nur Caminde düzenlenen törenle İlimiz Şehitliğine defnedilmiştir” dedi. Şehitlik Cami İmam Hatibi İsa Erkoç tarafından okunan Kuran-ı Kerim ve edilen dualarla bütün Şehitlerimiz anıldı. Ruhları şad,mekanları Cennet olsun” dedi.

Haber :Burak Can