Millî Eğitim Müdürlüğü Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü ile Yeşilay Kırıkkale Şubesince ortaklaşa olarak yarışma düzenlendi. Proje kapsamında kentteki ilk, orta ve lise öğrencileri arasında öğrencilerin zararlı alışkanlıklar konusunda bilinçli şekilde yetişmeleri ve sigara, alkol, uyuşturucu madde, kumar ve internet bağımlılığının olumsuz etkilerini kavratmak ve Yeşilay'ın faaliyetleri hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlamak amacıyla düzenlenen yarışmada öğrencilerin yapmış olduğu edebi ve görsel eserler değerlendirildi.

Buna göre, görsel eserler kategorisinde;Bahşılı Atatürk İlkokulu öğrencisi Halime Nur Borucu, Merkez Atatürk Ortaokulu öğrencisi Banu Ela Ulusoy ve Kırıkkale Lisesi öğrencisi Yusuf Rüzgar birinci oldu.

Edebi eserler kategorisinde ise;Kırıkkale İl Özel İdaresi Bilim ve Sanat Merkezinden ilkokul öğrencisi Ömer Şimşek, Delice ilçesi Çerikli Atatürk Ortaokulu öğrencisi Ecrin Çelik ile İl Özel İdaresi Bilim ve Sanat Merkezinden ortaokul öğrencisi Sueda Gül Yılmaz da yine birincilik derecesi elde etti. Öğrencilerin başarı belgeleri Millî Eğitim Müdürü Rıza Aydın tarafından verildi.

Dereceye giren öğrencilerle yakından ilgilenen Aydın, belge verme töreninde yaptığı konuşmada, "Öğrencilerimizin katılmış olduğu yarışmadaki başarılarından dolayı hepsini ayrı ayrı tebrik ediyorum. Özellikle öğrencilerimizin ve genç bireylerin bağımlılık ve zararlı alışkanlıklar konusunda bilinçlenmeleri büyük önem taşıyor." dedi.

Öğrenciler, Kırıkkale’yi Yunanistan’da tanıttı Öğrenciler, Kırıkkale’yi Yunanistan’da tanıttı

Ödül törenine Millî Eğitim Müdürlüğü Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Şube Müdürü Bülent İçbudak, Yeşilay Kırıkkale Şubesi yetkilileri, okul idarecileri öğretmenler ve ödül sahibi öğrenciler katıldı.Öte yandan Yeşilay Kırıkkale Şube Başkanlığı da hediye çekleri vererek öğrencileri ödüllendirdi.

Haber: Cengiz Selci