4 Nisan 2024 akşam saatlerinde Alparslan Türkeş Bulvarı Dispanser Kavşağı 112 istasyonu yanında meydana gelen olayda, Fidan Cantemir, (42), yönetimindeki 71 ADB 637 plakalı otomobilin içinde erkek arkadaşı E.B. tarafından maket bıçağıyla boğazını keserek yaraladı. Bıçak darbesiyle direksiyon hakimiyetini kaybeden kadın sürücünün kullandığı otomobil, üst geçidin merdiven demirlerine çarptı. Ağır yaralanan Fidan Cantemir, hastaneye kaldırıldı. Olayın ardından kaçan şüpheli, kısa süre sonra polis ekipleri tarafından yakalanarak, sevk edildiği mahkemece tutuklandı. Fidan Cantemir, kaldırıldığı hastanede 24 Nisan tarihinde hayatını kaybetti.


Kırıkkale 1. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, "kasten öldürme" ve "mala zarar verme" suçlarından hakkında dava açılan tutuklu sanık E.B, taraf avukatları ve öldürülen Fidan Cantemir'in (42) yakınları katıldı. Mahkeme heyeti, duruşma öncesinde iddianamenin sanığın "kasten öldürme" ve "mala zarar verme" suçlarından cezalandırılması istemiyle düzenlendiğine dikkati çekerek, nitelikli hal olan "kasten öldürme" suçunun kadına karşı işlenmesi ihtimaline binaen sanığa ek savunma hakkı verdi.

Kırıkkale’de, hakkında 16 yıl hapis cezası bulunan şahıs yakalandı Kırıkkale’de, hakkında 16 yıl hapis cezası bulunan şahıs yakalandı

Sanık E.B, savunmasında, Fidan Cantemir ile aynı iş yerinde çalıştıkları sırada tanıştıklarını ve 3-4 yıldır birlikte olduklarını iddia etti. Kendisine maddi ve manevi anlamda destek sağladığını ileri süren E.B, savunmasında, “Uzaklaştırma kararı olmasına rağmen olay günü beni Fidan aradı ve aracıyla evden aldı. Ablam da şahit. O gün alkollüydüm ve bir süre tartıştık. Araçtan indim, sonra aracın camını kırdım ve tekrar içeri girdim. Tartışma sırasında elimde maket bıçağı vardı, nasıl olduğunu anlamadım, birden olay gerçekleşti. Olay günü ben de bulunan ikimizin fotoğrafları dolayısıyla tartışma çıktı. 'Fotoğrafları sileceğim' deyince 'silme anı olarak kalsın' dedi. Ayrılmak isteyen o değil, bendim. Ayrıca birlikte olduğumuzu ablası ve yeğeni de biliyordu” dedi.

Fidan'ın eşi Abdullah Cantemir ise 2 yıldır Kırşehir'de çalıştığını, hafta sonları Kırıkkale'ye geldiğini ve sürekli ailesiyle görüştüğünü belirtti. Sanığın bir süre önce kendisine mesaj attığını iddia eden Cantemir, “’Eşinle görüntülerim var' dedi. Eşime sorduğum da kedisi 'beni tehdit ediyor' dedi. Sanığın evimize gelmesi söz konusu olamaz çünkü aynı apartmanda yakınlarımız da oturuyor." ifadesini kullandı.

Sanığın babası H.B. ise oğlunun 2 yıl önce başkasıyla evlendiğini ve iki çocuğunun olduğunu öne sürdü. Oğlunun Fidan'la birlikteliklerini son zamanda öğrendiğini anlatan H.B, "Bir gün Fidan'ı arayarak çocuğumun peşini bırakmasını söyledim ancak uzaklaştırma kararı olmasına rağmen bırakmadı." dedi. 

Tanık beyanları ve taraf avukatlarının savunmasının ardından Cumhuriyet savcısı da mütaalasında sanığın tutukluluk halinin devam etmesini istedi. E.B'nin tutukluluğunun devamına karar veren, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının davaya katılma talebini kabul eden mahkeme heyeti, Kırıkkale ve Yozgat barolarının katılım talebini reddederek duruşmayı erteledi.

Haber: Burak Can

Kırıkkale’de Sevgilisinin Boğazını Keserek Öldürmüştü! Bugün Hakim Karşısına Çıktı! (3)Kırıkkale’de Sevgilisinin Boğazını Keserek Öldürmüştü! Bugün Hakim Karşısına Çıktı! (1)Kırıkkale’de Sevgilisinin Boğazını Keserek Öldürmüştü! Bugün Hakim Karşısına Çıktı! (2)

Editör: Burak Can