İl Jandarma Komutanlığı, 2024 yılı Haziran ayında kentin huzur ve güvenliğini sağlamak amacıyla yaptığı çalışmalarda, Asayiş Olaylarıyla Mücadele Kapsamında; 5 ruhsatsız tabanca,1 ruhsatsız av tüfeği, 5 kurusıkı tabanca, 387 çeşitli çapta fişek ele geçirildi. ekipler, bu kapsamda, 10 şüpheliyi gözaltına aldı. Çalışmalarda, 120 bin 374 şahsın sorgusu yapılırken, 371 aranan şahıs yakalandı. Jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden kesinleşmiş hapis cezası bulunan 16 zanlı cezaevine teslim edildi. Jandarma ekipleri Narkotik Olayları kapsamında yaptığı çalışmalarda, 172 gram Esrar, 122 gram Metanfetamin,        17 gram Bonzai, 967 Sentetik Ecza (hap) ele geçirdi. Bu kapsamda, 35 şüpheli Uyuşturucu madde bulundurmak/kullanmak ve ticareti suçlarından adli işlem başlatılırken, 1 zanlı tutuklandı.

İl Jandarma Komutanlığından yapılan açıklamada, “Kırıkkale İl Jandarma Komutanlığınca, ilimiz de huzur ve güvenin devamı, vatandaşlarımız güvenliği ve uyuşturucuyla mücadele kapsamında, aralıksız olarak azim ve kararlıkla tüm birimlerince faaliyetlerine devam etmektedir. Bu kapsamda Haziran 2024 ayında icra edilen faaliyetlerde; Asayiş Olaylarıyla Mücadele Kapsamında; (5) adet ruhsatsız tabanca, (1) adet ruhsatsız av tüfeği, (5) adet kurusıkı tabanca, (387) adet çeşitli çapta fişek ele geçirilmiş (10) şahıs hakkında adli işlem yapılmıştır. (120.374) şahıs sorgusu yapılmış, (371) aranan şahıs yakalanmış, bu şahıslardan (16)’i kesinleşmiş hapis cezası bulunması nedeniyle cezaevine teslim edilmiştir”

‘Dur’ ihtarına uymayan suç makineleri yakalandı ‘Dur’ ihtarına uymayan suç makineleri yakalandı

“Narkotik Olayları Kapsamında;  (172) gr. Esrar,  (122) gr. Metanfetamin,(17) gr. Bonzai, (967) ad. Sentetik Ecza ( hap) ele geçirilerek, bu olaylara karıştığı tespit edilen (35) şahıs hakkında Uyuşturucu madde bulundurmak/kullanmak ve ticareti suçlarından adli işlem başlatılmış, (1) şahıs tutuklanmıştır. İl Jandarma Komutanlığınca ilimiz genelinde suçun önlenmesi, faillerin yakalanması ve uyuşturucuyla mücadelemiz halkımızın güven ve desteği ile aralıksız artan bir kararlılıkla devam edecektir” denildi.

Haber: Burak Can

Muhabir: burak can