Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde yetişkin engellilere yönelik hizmet veren Özel Yürekler Eğitim Merkezinde eğitim alan bireyler tarafından Halk Eğitimi Merkezi Konferans Salonu'nda düzenlenen etkinlik, beğeni ile izlendi. Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne bağlı Halk Eğitimi Merkezlerinin bünyesindeki eğitim merkezlerinde her yaştaki özel eğitim ihtiyacı olan yetişkin bireylerin hayat boyu öğrenmeye katılımı ve yaygın eğitim hizmetlerine erişimleri her geçen gün daha da artırılıyor.

Bu sayede özel eğitim ihtiyacı olan bireylerin eğitime devam etmelerinin yanı sıra açılan kurslardaki çeşitli uygulamalı eğitimler sayesinde bireylerin yeteneklerinin de keşfedilmesi ve bu yeteneklerin yükseltilmesi hedefleniyor. Özel gereksinimi olan bireylerin topluma uyumlarını sağlamak, temel öz bakım becerilerini, bağımsız yaşam ve mesleki becerilerinin de geliştirildiği eğitimlerde, bireylere tarımsal beceriler, spor, resim, el sanatları, sosyalleşme gibi daha birçok beceriler kazandırılıyor. "Engelliler Haftası" dolayısıyla düzenlenen programda özel bireyler bu beceri ve yeteneklerini bir kez daha ortaya koymuş oldular.

Ahmet Sümer Ortaokulu’nda kütüphanenin açılışı gerçekleşti Ahmet Sümer Ortaokulu’nda kütüphanenin açılışı gerçekleşti

Özel bireyler yöresel kıyafetleriyle görev aldıkları halk oyunları gösterileri, harmandalı, horon, step gösterileri, sanatçı taklitleri ve diğer sergilemiş oldukları çeşitli oyun ve gösterilerle renkli ve unutulmaz bir gün yaşadılar. Özel bireylerin gösterileri salondaki protokol üyeleri, aileleri ve davetliler tarafından uzun süre ayakta alkışlandı.

Millî Eğitim Müdürü Rıza Aydın etkinliğin ardından yaptığı açıklamada, "Kurumumuzda eğitim gören bireylerimizin bu özel gün için hazırlamış oldukları etkinlikler çok hoş ve güzeldi. Onların sevinçlerine ortak olmak bizleri de çok mutlu etti. Her birini ayrı ayrı bir kez daha tebrik ediyorum. Ayrıca Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ahmet Süreyya Kılıç, Özel Yürekler Merkezi Eğitim Koordinatörü Naciye Şenay Sönmez ile emeklerinden dolayı tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum." dedi.

Programa, Millî Eğitim Müdürü Aydın'ın yanı sıra Şube Müdürü Ali Güder, okul ve kurum müdürleri ile çok sayıda davetli katıldı. Etkinlik özel bireylerle çektirilen hatıra fotoğraflarının ardından son buldu.

Haber: Tuğçe Savaş

Kırıkkale’de Engelliler Haftası’nda Renkli Görüntüler Yaşandı1 (2)Kırıkkale’de Engelliler Haftası’nda Renkli Görüntüler Yaşandı1 (3)Kırıkkale’de Engelliler Haftası’nda Renkli Görüntüler Yaşandı1 (1)