Kırıkkale'de öğleden sonra aniden başlayan sağanak yağış, şehirde hayatı olumsuz etkiledi. Aniden bastıran yağmur, hazırlıksız yakalanan vatandaşları zor durumda bıraktı. Cadde ve sokaklarda su birikintileri oluşurken, trafikte aksamalar yaşandı ve yayalar zor anlar yaşadı. Meteoroloji yetkililerinin uyarılarına rağmen, birçok Kırıkkaleli yağmura hazırlıksız yakalandı. Şiddetli yağışın etkisiyle, özellikle çarşı ve pazar yerlerinde yoğunluk yaşandı. Vatandaşlar, korunmak için en yakın yerlerden şemsiye satın alarak yağmurdan korunmaya çalıştı. Bu durum, şemsiye satıcılarının yüzünü güldürdü.

Kırıkkale’de kurban kesim yerleri belli oldu Kırıkkale’de kurban kesim yerleri belli oldu

Şemsiye satıcıları, "Yağışın bu kadar ani ve yoğun olacağını kimse tahmin edemedi. Normalde sakin geçen bir gündü ama yağmur başlayınca işlerimiz bir anda hareketlendi. Bir saatte neredeyse tüm stoklarımızı tükettik. Böyle günlerde işlerin artmasını bekleriz ama bugün gerçekten çok yoğundu. Yağmurla birlikte satışlarımızda büyük bir artış yaşandı" dediler.

Kırıkkale Belediyesi ekipleri ise, aniden başlayan sağanak nedeniyle hazır beklerken, herhangi bir olumsuzluğa karşı anında müdahale için bekliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Kırıkkale ve çevresi için sağanak yağış uyarısını yineleyerek vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı. Yağışların hafta boyunca aralıklarla devam etmesi bekleniyor. Kırıkkale halkı, ani yağışların etkisiyle zor anlar yaşarken, şemsiye satıcıları için bu durum adeta bir fırsata dönüştü. Yağışların devam etmesi durumunda şemsiye satışlarındaki artışın süreceği tahmin ediliyor.
Haber: Burak Can
 

Muhabir: Burak Can