Kırıkkale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, kent genelinde yabani ot temizliği çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Şehrin çeşitli noktalarında, özellikle yol kenarlarında, ağaçlık alanlarda, park ve bahçelerde yoğunlaşan yabani otlar titizlikle temizleniyor. Ayrıca uzayan çimler de düzenli olarak biçiliyor.

Belediye yetkilileri, temiz bir şehir ortamı oluşturmak ve vatandaşların daha sağlıklı ve estetik bir çevrede yaşamalarını sağlamak amacıyla bu çalışmaların düzenli olarak sürdürüleceğini belirtti. Yapılan bu kapsamlı çalışmalar, vatandaşlar tarafından da memnuniyetle karşılanıyor. Kırıkkale Belediyesi, resmi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Ekiplerimiz; Şehrimizin farklı noktalarında yabani ot temizliği, çim biçme çalışmalarına devam ediyor" ifadelerine yer vererek, sürdürülen çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Bakan Yumaklı, Kırıkkale’de kınalı keklikleri doğaya saldı Bakan Yumaklı, Kırıkkale’de kınalı keklikleri doğaya saldı

Bu kapsamda, belediye ekipleri kent merkezinde bulunan yol kenarları, park ve bahçeler gibi kamusal alanlarda yabani otları temizlerken, uzayan çimleri de biçerek çevre düzenlemesi yapıyor. Belediye yetkilileri, vatandaşlardan da bu çalışmalara destek olmalarını ve temiz bir çevre için katkıda bulunmalarını istedi. Temizlik çalışmalarının yanı sıra, Kırıkkale Belediyesi’nin çevre bilincini artırmaya yönelik çeşitli projeler ve etkinlikler düzenlemeye devam edeceği bildirildi.

Haber: Burak Can

Muhabir: burak can