Kırıkkale’de öğrencilerden anlamlı ziyaret! Hastalara moral verdiler Kırıkkale’de öğrencilerden anlamlı ziyaret! Hastalara moral verdiler

31 Mart 2024 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimleri sonrası yeniden seçilen ve yeni seçilen muhtarlara yönelik hizmet içi eğitim programı düzenlendi. Eğitim programına Kırıkkale Valisi Mehmet Makas’ın yanı Vali Yardımcısı Ahmet Sait Kurnaz, Jandarma Komutanı Albay Barış Cücen, Emniyet Müdürü Mustafa Emre Başbuğ ve mahalle muhtarları katıldı.

Eğitimin açılış konuşmasını yapan Vali Makas, tüm muhtarları tebrik ederek, hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Konuşmasında vatandaş odaklı yönetimin önemine dikkat çeken Vali Makas, “Türk Kamu Yönetiminin yıldız anahtarı,Şifresi  “İnsan-ı Yaşat Ki Devlet Yaşasın” sözünde saklıdır. Muhtarlıkta yapsanız, Valilikte yapsanız her bir görev Aziz Milletimize hizmet için vardır. Devlet başımızın tacıdır amenna, Ama Devlet Milletimize hizmet için vardır” dedi. Vali Makas ayrıca, muhtarların, kamu kurumları ile vatandaşlarla hemhal olması gerektiğini söyledi. Program, muhtarlara hizmet içi eğitim programı kapsamında kurumlarca verilen sunumların akabinde sona erdi.

Haber: Burak Can