Gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin en önemli sağlık sorunları arasında yer alan obeziteyle mücadele için Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi Obezite Okulu sağlıklı yaşamın yaşam tarzı olarak benimsenmesini sağlamak ve obeziteye dikkat çekmek amacıyla hizmetlerini sürdürüyor.

UZMAN DR. VAROL TARAFINDAN EĞİTİM VERİLDİ

Havalar ısındı, tehlike yine ortaya çıktı Havalar ısındı, tehlike yine ortaya çıktı

Günümüzde sıklıkla görülen şişmanlık ve şişmanlığa bağlı kronik hastalıklar ile vitamin ve mineral yetersizliklerin önlenmesi hem birey hem de toplum için önem taşıyor. İnsanların sağlıklı bir kiloya ulaşması, bu kiloyu koruması uygun tedaviyi alması ve obezite getirdiği olumsuzlukları tersine çevirmesine yardımcı olacak pratik çözümleri teşvik etmek amacıyla Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi Obezite Okulu Dahiliye Uzmanı Dr. Hakan Varol tarafından Sağlıklı Beslenme 4. Dönem Temel Eğitimi verildi.

Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi Obezite Okulu Dahiliye Uzmanı Dr. Hakan Varol, eğitimde Obezite ve Komplikasyonları, İnsülin Direnci ve Metobolizması, Sağlıklı Beslenme gibi konular hakkında bilgilendirmeler yaptı.

BAŞHEKİM ALBAYRAK: EĞİTİMLER DÜZENLİ OLARAK DEVAM EDECEK

Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Yusuf Albayrak ise obezite konusunda toplumun bilinçli olmasının son derece önemli olduğunu ve toplumu bilinçlendirmek adına eğitimin de gerekliliğini dile getirdi. Son olarak Başhekim Albayrak, Obezite Okulu’nda eğitimlerin düzenli olarak yapılacağını söyledi.

Haber: Tuğçe Savaş

4Ca5Af60 C837 48Eb 955F 667085D4Bad7F411B96C Af34 425B 9826 B68029Dbd9C1

Muhabir: Tuğçe Savaş