Özgür Özel’in Kırıkkale ilgisi! Yine Kırıkkale’yi işaret etti! Özgür Özel’in Kırıkkale ilgisi! Yine Kırıkkale’yi işaret etti!

KIRIKKALE’MİZE HİZMET ZAMANI

Belediye Başkanı Ahmet Önal’ın başkanlığında saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan Meclis Toplantısı gündemde yer alan maddeler görüşüldü. Gündem maddelerine geçilmeden önce konuşan Belediye Başkanı Ahmet Önal, bir seçim dönemini geride bıraktıklarını belirterek “Önümüzde ki dönemde Kırıkkale’miz için birlikte çalışacak güzel hizmetlerin altına imza atacağız. Kırıkkale’mize hizmet zamanı başladı. Tüm üyelerimizin görüşleri bizler için önemli her zaman bana ulaşabilir görüş ve önerilerinizi bildirebilirsiniz.” İfadesini kullandı.

SEÇİMLER GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Toplantıda daha sonra ise gizli oylama ile 1. ve 2. Başkan Vekilliği, Divan Katip Üyeliği ve Encümen Üyeliği, açık oylama usulü ile de İhtisas Komisyonları seçimleri yapıldı. Seçimler sonucunda Belediye Meclisi Birinci Başkan Vekiliğine Özlem Sancak, İkinci Başkan Vekilliğine Hasan Gerem, Katip Üyeliklere (Asil): Ulaş Emre Demirel, Yıldız Yılmaz, (Yedek) Ercan Yılmaz, Ümit Çoşgun. Encümen üyeliklerine; Özgür Hafcı, Ümit Duman, Cabbar Arslan seçildi.

FAALİYET RAPORU OYLANDI

Gündem Maddeleri arasında yer alan, Yeşil Vadi Su Birliğine, Kırıkkale Katı Atık Yönetim Birliğine ve Sağlıklı Kentler Birliğine üye seçimleri gerçekleştirildi. Yine Gündem Maddeleri arasında olan çeşitli hususlarda Belediye Başkanı Ahmet Önal’a yetki verilmesi hususları da oy birliği ile kabul edildi.  Toplantının sonunda Kırıkkale Belediyesinin bir yıllık faaliyet raporu görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Haber: Burak Can