Kurban Bayramı tatilinde 43 ilin güzergahında yer alan ve ‘kilit kavşak’ olarak bilinen Kırıkkale'de, kara yollarında tatil süresince birçok trafik kazası meydana geldi. Kırıkkale'de gerçekleşen 113 trafik kazasında toplam 112 kişi yaralandı.

Kırıkkale'nin konumu ve yüksek trafik yoğunluğu, özellikle bayram tatilleri gibi yoğun dönemlerde kaza riskini artırıyor. Yetkililer, bu dönemde sürücüleri dikkatli olmaları ve trafik kurallarına uymaları konusunda uyarmıştı. Ancak, yine de birçok kaza yaşandı.

Otomobil ile motosiklet çarpıştı: 1 ölü Otomobil ile motosiklet çarpıştı: 1 ölü

Kazaların çoğu, hız ihlali, dikkatsizlik gibi nedenlerden kaynaklandı. Yaralılar, olay yerinde yapılan ilk müdahalelerin ardından Kırıkkale'deki çeşitli hastanelere kaldırıldı. Yaralıların büyük bir kısmının sağlık durumunun iyi olduğu ve hayati tehlikelerinin bulunmadığı bildirildi.

Yetkililer, bayram tatili süresince yaşanan bu kazaların önlenmesi için alınacak önlemler ve sürücülerin bilinçlendirilmesi konusundaki çalışmalarını sürdüreceklerini belirttiler. Kurban Bayramı tatili, Kırıkkale’de bu tür kazaların yaşanmasının yanı sıra, trafik güvenliğinin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi. Sürücülerden daha dikkatli ve duyarlı olmaları, trafik kurallarına tam olarak uymaları ve özellikle yoğun dönemlerde daha dikkatli olmaları bekleniyor.
Haber: Burak Can

Editör: Burak Can