Yeni evlenecek gençlere 150 bin liralık faizsiz kredi imkanı sunan "Aile ve Gençlik Fonu" kanunu 2023 Aralık ayında yasalaştı. Resmi Gazete'de yayımlanmasının ardından fonun uygulamaya geçmesi ve kredi başvurularının başlaması için bazı yönetmeliklerin çıkarılması gerekiyor.

Asgari Ücrete Ara Zam Yapılacak mı? Özel, Erdoğan'dan İstedi Asgari Ücrete Ara Zam Yapılacak mı? Özel, Erdoğan'dan İstedi

Bu yönetmeliklerde de sona gelindi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, ilk olarak deprem bölgesinde uygulanacak olan 150 bin liralık kredi için 15 Şubat tarihinde başvuruların başlayacağını belirtti. Bakan Göktaş yaptığı açıklamada, “bir müjdeyi de gençlerimizle paylaşmak istiyorum. Bir süredir üzerinde yoğun bir şekilde çalıştığımız Aile ve Gençlik Fonu'na ilişkin hazırlıkları tamamladık. İlk defa deprem bölgesinde uygulayacağımız başvuruları 15 Şubat'ta almaya başlayacağız. Başvuruları bakanlığımızın sitesinden e-Devlet aracılığıyla alacağız. Deprem bölgesinde aile kurma yolunda ilk adımı atacak olan gençlerimize faizsiz kredi imkanı sunacağız. Gençlerimiz bu destek ile aynı zamanda kendi projelerini de hayata geçirebilecekler.” dedi.

Haber: Burak Çalışkan

Editör: Manşet Gazetesi