Türkiye Bağımlılıkla Mücadele (TBM) programı kapsamında, Balışeyh Gençlik Merkezi tarafından ailelere yönelik madde bağımlılığıyla mücadele eğitimi düzenlendi. Eğitim, Kırıkkale Psikososyal ekipleri tarafından gerçekleştirildi.

Balışeyh Gençlik Merkezi'nden yapılan açıklamada, "TBM kapsamında madde bağımlılığı hakkında ebeveynlerimize Kırıkkale Psikososyal ekipleri tarafından eğitim düzenlendi" ifadelerine yer verildi. Eğitimin amacı, ebeveynleri madde bağımlılığı konusunda bilinçlendirmek ve bu mücadelede etkin rol almalarını sağlamak olarak belirtildi.

Ambulansın çarptığı 11 yaşındaki kız çocuğu hayatını kaybetti Ambulansın çarptığı 11 yaşındaki kız çocuğu hayatını kaybetti

Eğitimde, madde bağımlılığının belirtileri, nedenleri ve korunma yöntemleri üzerine bilgiler verildi. Ayrıca, ailelerin bu süreçte çocuklarına nasıl destek olabilecekleri ve gerektiğinde hangi profesyonel yardımlara başvurabilecekleri konularında da rehberlik edildi.

Eğitime katılan ebeveynler, bu tür bilgilendirme faaliyetlerinin son derece yararlı olduğunu belirterek, madde bağımlılığı konusunda daha bilinçli hale geldiklerini ifade ettiler. Balışeyh Gençlik Merkezi yetkilileri ise, TBM programı çerçevesinde benzer eğitim ve farkındalık çalışmalarının devam edeceğini duyurdu.

Haber: Burak Can

Muhabir: burak can