BEKLENTİLER YÜKSEK
Seçimden önce yasalaşan 8. Yargı Paketi, beklentileri karşılayamazken, hükümet bayramdan sonra 9. Yargı paketini meclise taşımayı planlıyor. Kırıkkale de dahil olmak üzere 81 ilde vatandaşlar gözünü 9. Yargı paketine çevirirken, 9. Yargı paketinde olması beklenen başlıklar şu şekilde yer alıyor; ehliyet affı, kademeli emeklilik, yardımcı hizmetler sınıfı, staj ve çıraklık, kamu avukatları ve mühendisleri, diploma denkliği, polis, bekçi ve korucuların haklarının verilmesi. Her ne kadar 9. Yargı Paketinde beklentiler yüksek olmasına karşın şu ana kadar bu beklentilerin karşılık bulmayacağı düşünülüyor.

İşsizlik oranı açıklandı! İşte Kırıkkale’de ki işsizlik oranı İşsizlik oranı açıklandı! İşte Kırıkkale’de ki işsizlik oranı

CAYDIRICI CEZALAR GELİYOR
9. Yargı Paketinde Denetimli Serbestlik düzenlemesi ve ceza ile orantılı olması, kadınlara istediği soyadını kullanması hakkının tanınması, Hakim ve Savcılar kanununda değişiklik, Sporda şiddete karşı önlemler alınması gibi maddeler yer alıyor. 9. Yargı paketinde bir affın söz konusu olmadığı daha çok cezaların caydırıcılık yönünün artırılacağı ifade ediliyor. Adalet Bakanlığının hazırladığı 9. Yargı Paketinin bayramdan sonra meclise sunulacağı ifade edilirken, paketinin içeriğinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından duyurulması bekleniyor.

Haber: Çağlar Atmaca
 

Editör: Çağlar Atmaca