Lezzetli bal için orman kurdular Lezzetli bal için orman kurdular

Yahşihan Belediye Başkanı Ahmet Sungur’un talimatları doğrultusunda Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçedeki zincir marketlerde denetimlerini sürdürüyor. Bu kapsamda, ekipler ürünlerin reyondaki fiyatlarıyla kasa fiyatlarının karşılaştırmasını yaptı. Fiyat karşılaştırmasında etiket fiyatına göre kasada farklı fiyat çıkması durumunda ilgili market hakkında tutanak tutuldu.

Yahşihan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, vatandaşların mağduriyet yaşamaması ve halk sağlığının korunması noktasında marketlere yönelik gerçekleştirdiği denetimleri sıklaştırdı. Bu doğrultuda ilçede faaliyet gösteren marketler başta olmak üzere denetim gerçekleştiren ekipler, tarihi geçmiş ürün olup olmadığını kontrol ederken aynı zamanda raf ve kasa fiyatlarının da uygunluğunu denetledi.

Konu ile ilgili olarak Zabıta Müdürlüğünden yapılan açıklamada; “Yahşihan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü olarak 6502 sayılı tüketicinin korunması kanunu kapsamında ilçe genelinde gıda ve temel tüketim ürünlerine yönelik denetimlerimizi periyodik olarak devam ediyoruz. Özellikle rafta bulunan fiyatlarla, kasada ki fiyatların karşılaştırmasını yaparak doğruluğunu kontrol ediyoruz. Yapılan fiyat karşılaştırması sonrası kurallara uymayan marketlere gereken uyarıları yaparak tutanak tutuyoruz. Tarihi geçmiş ürünler varsa imha ediyoruz.” denildi.

Haber: Burak Çalışkan

Yahşihan’da Zincir Marketler Denetlendi (10)Yahşihan’da Zincir Marketler Denetlendi (9)Yahşihan’da Zincir Marketler Denetlendi (8)Yahşihan’da Zincir Marketler Denetlendi (7)Yahşihan’da Zincir Marketler Denetlendi (6)Yahşihan’da Zincir Marketler Denetlendi (5)Yahşihan’da Zincir Marketler Denetlendi (4)Yahşihan’da Zincir Marketler Denetlendi (3)Yahşihan’da Zincir Marketler Denetlendi (2)Yahşihan’da Zincir Marketler Denetlendi (1)

Editör: Burak Çalışkan