2024 yılı Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sonuçlarına göre Kırıkkale Özel Başaran Koleji öğrencisi Mert Atay Gül, tüm soruları doğru yanıtlayarak 500 tam puan alarak Türkiye birincisi oldu. Başarısı ile ailesini, okulunu ve şehrini gururlandıran Mert Atay Gül, Okul Kurucu Müdürü Onur Başaran, Okul Müdürü Ali Doğan ve ailesi ile birlikte Kırıkkale Milli Eğitim Müdürü Rıza Aydın’ı ziyaret etti.

Ziyaret sırasında Mert Atay Gül’ü tebrik eden Milli Eğitim Müdürü Aydın, genç öğrenciye çeşitli hediyeler takdim ederek başarısından dolayı övgülerde bulundu. Aydın, “Mert Atay Gül’ün elde ettiği bu başarı, azmin, disiplinin ve çalışkanlığın en güzel örneğidir. Bu sonuç, hem ailesi hem de okulundaki öğretmenlerinin ortak bir başarısıdır. Mert’in gelecekte de büyük başarılar elde edeceğine inanıyorum” dedi.

Altundağ, Kırıkkale’de fabrikaları ziyaret etti Altundağ, Kırıkkale’de fabrikaları ziyaret etti

Mert Atay Gül’e eğitim hayatında önemli tavsiyelerde bulunan Aydın, öğrencinin akademik başarısını sürdürebilmesi için çalışma disiplinini koruması ve hedeflerine odaklanması gerektiğini belirtti. Ayrıca, Gül’ün ilgi duyduğu alanlarda kendisini geliştirmesi ve sosyal faaliyetlere katılması gerektiğini vurguladı.

Okul Kurucu Müdürü Onur Başaran ve Okul Müdürü Ali Doğan da, Mert’in elde ettiği başarıdan büyük gurur duyduklarını ifade ederek, öğrencinin başarısının diğer öğrencilere de ilham kaynağı olacağını dile getirdiler. Mert Atay Gül’ün ailesi de bu başarıda emeği geçen öğretmenlerine ve okul yönetimine teşekkür ederek, çocuklarının başarılarının devamını dilediklerini söyledi. Kırıkkale Özel Başaran Koleji, bu büyük başarıyla adını bir kez daha duyurarak, eğitimdeki kalitesini ve öğrencilere sunduğu imkanları bir kez daha gözler önüne serdi.

Haber: Tuğçe Savaş

Muhabir: tuğçe savaş