Kırıkkale Belediyesi’nde ikinci başkan yardımcısı da belli oldu Kırıkkale Belediyesi’nde ikinci başkan yardımcısı da belli oldu

PAZAR ESNAFINDAN ÜCRET ALMAMIŞTI
31 Mart’ta yapılan yerel seçimlerde rekor oy alarak Kırıkkale Belediye Başkanı seçilen ve 1977’den bu yaka ilk defa Kırıkkale Belediyesinin CHP’ye geçmesini sağlayan Ahmet Önal vatandaştan olumlu tepkiler alıyor. Bayram öncesi Hüseyin Kahya Parkında kurulan Pazar yerinde, pazarcı esnafından yer kirası almayan ve Kırıkkaleli esnaf olma şartı koyan Ahmet Önal’a pazarcı esnafı teşekkür etti. Önceki bayramlarda parayla yer bulamadıklarını ve yabancı esnafların yerleri kiraladığını ifade eden pazarcı esnafı, “Bu bayram bize erken geldi, hem Kırıkkale esnafına sağlanan öncelik nedeniyle yer bulabildik, hem de Belediye Başkanımız Ahmet Önal’ın jesti ile ücret ödemedik. Ülke olarak ekonomik yönden büyük zorluklar yaşadığımız bu dönemde Sayın Belediye Başkanımızın jesti gönüllerimizi ısıttı” ifadelerini kullandılar.

SATIŞLAR BEKLENTİLERİN ALTINDA KALDI
Bayramda beklentilerin altında satış yaptıklarını ifade eden esnaflar “Her şey çok pahalı, Kırıkkale insanının çoğu emeklilerden oluşuyor. Emeklilerin maaşları çok düşük, doğal olarak alım güçleri düşük kalıyor. Ürünler çok pahalı, biz pahalı alıp tezgahımıza koyabiliyoruz, vatandaşa pahalı ulaştırabiliyoruz. Vatandaşın alım gücü olmayınca satışlarımız düşüyor. Esnaf her şeyin ucuz olmasını, vatandaşın alım gücünün yüksek olmasını ister. Bu bayram satışlarımız beklentilerin çok altında kaldı. Ülkemizin bir an önce refaha ulaşmasını, enflasyonun düşmesini bekliyoruz. Belediye başkanımız güzel bir jest yaptı, kendisine sonsuz teşekkür ediyoruz. Yıllardır Pazar esnafı oradan oraya kovalanıyor, en önemli Pazar yerlerimiz kapatıldı, yerine küçük küçük tezgahlar verildi. Kapalı Pazar yerleri yetersiz kalıyor. Belediye başkanımıza güveniyoruz, ilk başta bize hak ettiğimiz değeri verdi gerisinin geleceğini umuyoruz” ifadelerini kullandı.

Haber: Çağlar Atmaca