Enerji sektöründe geleceğin akıllı teknolojilerini geliştirme vizyonuyla büyük veri ve yapay zekayı odağına alarak dijital dönüşüme odaklanan Osmangazi Elektrik Dağıtım Şirketi (OEDAŞ), bu sürece tüm departmanlarından çalışanlarını dahil ettiği çeşitli etkinlik ve eğitimler düzenliyor. OEDAŞ bu doğrultuda son olarak, yapay zekanın bugünü ve yarınının konuşulduğu bir etkinlik gerçekleştirdi.

OEDAŞ’ın BizEnerji Buluşmaları kapsamında düzenlediği etkinliğe, uzun yıllar Microsoft, Apple ve Google firmalarında satış ve pazarlama stratejilerinden sorumlu yönetim rollerinde görev alan ve son on yıldır Strateji ve İnovasyon Danışmanı olarak çalışmalarını sürdüren Mustafa İçil katıldı.

Yapay zeka öğrenme aşamasında

Yapay zekanın iş hayatına etkileri hakkında bilgi veren Mustafa İçil, yapay zekanın analiz yapma, karar verme ve öngörülerde bulunma konusunda giderek daha başarılı olduğunu ancak iş hayatında temel stratejilerin belirlenmesi ve kritik kararların verilmesinde insanların rolünün tartışılmaz olduğunu söyledi. İçil, yapay zekanın birçok alanda insandan daha yüksek bilişsel yeteneklere sahip olacağı yapay genel zeka (AGI) seviyesine ulaşmasına ise en az on yıl olduğunun öngörüldüğünü ifade etti.

İçil ayrıca, OEDAŞ çalışanlarının yapay zeka teknolojisine yönelik sorularını da yanıtladı. Biz Enerji buluşmaları önümüzdeki dönemde farklı konu ve konuklarla devam edecek.

Kaynak: İHA

Olimpiyat tutkunlarını hedef alan dolandırıcılığa dikkat! Olimpiyat tutkunlarını hedef alan dolandırıcılığa dikkat!

Editör: Manşet Gazetesi