Kırıkkale’nin kanayan yarası olan ve onlarca ölümlü kaza sonrası Karayolları tarafından Yenişehir Kavşağına yaptırılan üst geçidin bağlantı noktasında yol daralması nedeniyle kazalar meydana gelmeye devam ediyor. Köprünün alt tarafından gelen şeridin köprü biter bitmez köprü üstünden gelen şerit ile birleşmesi birçok kazaya sebep oluyor. Yan yoldan gelen araçlar birden ana yola çıkarken ana yoldan gelen araçlar nedeniyle sıkışıklık ve sık sık kaza meydana geliyor. Sıkışma nedeniyle bir kaza daha meydana gelirken yolu her gün kullanan minibüs şoförleri yolda düzenleme yapılması gerektiğini ifade ediyorlar.

Kampüs – Kırıkkale hattında minibüs hizmeti veren esnaflar yolu her gün kullandıklarını, sık sık kaza meydana geldiğini ve her gün onlarca kaza atlatıldığını ifade ederek “Ankara’dan gelen hat ile köprünün altından gelen hattın birleşme noktasında hata var. Yan yol birden ana yola giriyor ve oradan gelen araçlar ana trafiğin içerisine aniden dahil oluyor. Sürekli kaza meydana geliyor, günün her anında kaza atlatılıyor. Yan yolun biraz daha devam edip kademeli olarak ana hatta verilmesi gerekiyor. Karayollarının duruma el atması ve yolda düzenleme yapması gerekiyor” ifadelerini kullandı. 

Kırıkkale’de otomobil trafik levhalarına ve ağaca çarptı! 4 yaralı Kırıkkale’de otomobil trafik levhalarına ve ağaca çarptı! 4 yaralı

Haber Merkezi

Whatsapp Image 2024 05 23 At 16.10.39 (1)Whatsapp Image 2024 05 23 At 16.10.39Whatsapp Image 2024 05 23 At 16.10.39 (2)

Editör: Burak Çalışkan