Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kırıkkale Şubesi ve şehitlerin aileleri tarafından şehitlerin, şehadetlerinin yıl dönümlerinde anma programları çerçevesinde Şehit Jandarma Uzman Çavuş Yasin Baran şahadetinin 5.yılında Şehitlikte kabri başında anıldı. Ak Parti İl Başkanı Engin Pehlivanlı, İl Başkan Yardımcısı Arap Ali Cengiz ve Merkez İlçe Başkanı Turgay Sarıaydın’ın da katıldığı programda Şehitlik Cami İmam Hatibi İsa Erkoç tarafından okunan Kuran ve yapılan dualarla Şehidimiz Yasin Baran rahmet ve minnetle anıldı.

Dernek Başkanı Rıfat Öcal tarafından Şehit Barın hakkında şu bilgiler verdi; "Şehidimiz Yasin Baran; Hatice ve Fuat çiftinin 4 çocuğundan en küçüğü olarak 11 Şubat 1994 tarihinde ilimizde dünyaya gelmiştir. Şehidimiz ilköğrenimini Hasan Ali Yücel İlköğretim Okulu’nda,orta öğrenimini Tekirdağ Marmara Ereğlisi Ortaokulu’nda lise öğrenimini Kırıkkale Meslek Lisesi Motor bölümünde tamamlamıştır. 2017 yılında İzmir Yeni Foça Uzman Çavuş Eğitim Merkezi’inde 6 aylık eğitimini tamamlayarak, Siirt İl Jandarma Komutanlığı emrine görevlendirilmiştir”

Kırıkkale’de stajyer avukatlara dilekçe eğitimi Kırıkkale’de stajyer avukatlara dilekçe eğitimi

“Siirt İl Jandarma Komutanlığı emrinde görev yapmakta iken Siirt ili Eruh ilçesi Akmeşe köyü kırsalında pkk terör örgütü ile çıkan çatışma sonucu Şehitlik mertebesine ulaşmıştır. Bekâr olan Şehidimiz düzenlenen askeri tören ile Kırıkkale Şehitliğine defnedilmiştir. Türkiye Harp Malulü Gaziler,Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kırıkkale Şube Başkanlığı olarak Şehidimiz Jandarma Uzman Çavuş Yasin Baran kardeşimizi şahadetinin 5.yılında bu vesile ile de Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, bütün Şehitlerimizi ve hayatlarını kaybeden Gazilerimizi rahmetle minnetle anıyoruz. Ruhları şad, mekânları cennet olsun" dedi.

Haber Merkezi

Kırıkkaleli Şehit Baran Mezarı Başında Anıldı (2)

Muhabir: Haber Merkezi