Kırıkkale’de yaşayan 15 yaşındaki Yunus Sepetçi, kendi çabaları ile çalmayı öğrendiği sazını eline alarak hemen her gün Kırıkkale’nin farklı bir noktasına gidiyor ve sazını çalarak, harçlığını kazanmaya çalışıyor. İki kardeşi bulunan ve Kırıkkale’de büyükbaba ve babaannesinin yanında yaşayan Yunus Sepetçi, bir gün profesyonel bir şarkıcı olabilmenin hayalini kuruyor.

2024 Ehliyet Affı ne zaman çıkıyor? Ehliyet affı kimleri kapsıyor? 2024 Ehliyet Affı ne zaman çıkıyor? Ehliyet affı kimleri kapsıyor?

Hiç profesyonel eğitim almadığını ve saz çalmayı kendi kendine öğrendiğini dile getiren 15 yaşındaki Sepetçi, “İlk sazımı babaannem aldı. Ben saz çalmayı zaten seviyordum ve bu işe meraklıydım. Dedem ilk başlarda bana biraz gösterdi. Daha sonra sazı kendim çalmayı öğrendim. Şimdilerde de Kırıkkale’nin farklı noktalarında saz çalarak hem harçlığımı çıkarmaya çalışıyorum hem de kendimi geliştirmeye gayret ediyorum. İleride kendimi iyice geliştirip profesyonel bir şarkıcı olmak ve düğünlerde saz çalıp, türkü söylemek istiyorum.” dedi.

Haber: Burak Çalışkan
Saz Calan Cocuk (4)Saz Calan Cocuk (3)Saz Calan Cocuk (2)Saz Calan Cocuk (1)

Editör: Burak Çalışkan