ZANLI 10 AY SERBEST GEZDİ

Kırıkkale Üniversitesinde öğrenci iken 3 Ağustos 2021 tarihinde 24 yaşında kalbinden yaralanarak ölen Elif Sinan davasında yargıtay mahkeme kararını onadı. Elif Sinan’ın hayatını kaybetmesinin ardından Cumhuriyet Savcılığı olayı intihar olarak değerlendirmiş, katil zanlısı Tuğrul A hakkında tutuklama isteminde dahi bulunmamıştı. 10 ay sonra yapılan duruşmada savcı olayın intihar değil cinayet olduğu yönünde görüş bildirmiş ve Elif Sinan’ı öldüren sevgilisi Tuğrul A hakkında tutuklama isteminde bulunmuş ve katil zanlısı 10 ay sonra tutuklanmıştı. Yapılan yargılama sonucunda Adli Tıp raporunda olayın intihar olamayacağı kanaatinden sonra verilen kararda Tuğrul A hakkında müebbet hapis cezası vermişti.

YARGITAY MÜEBBET HAPİS CEZASINI ONADI

Hafif ticari araçla çarpışan motosiklet 30 metre sürüklendi: 2 yaralı Hafif ticari araçla çarpışan motosiklet 30 metre sürüklendi: 2 yaralı

Yerel Mahkemenin verdiği müebbet karar sanık tarafı temyiz etmiş ve karara itiraz etmişti. Yargıtay yaptığı inceleme sonrasında nihai kararı vererek Tuğrul A hakkında verilen müebbet hapis cezasını onadı. Elif Sinan’ın ablası Zeynep Sinan karar duruşmasından sonra açıklama yapmış "Biz bugün adalet yerini buldu demek için çok büyük bir hukuk mücadelesi verdik. Elime verilen intihar raporu ile çok zor bir 9 aylık süreç geçirdik. Ben canlı kanlı bıraktığım kardeşimin cenazesiyle memleketime gittim. Ben kardeşimin çıkamayan sesi olarak, onun hakkını savunmaya çalıştım. Başından beri şunu söylüyoruz, 'ben bu davanın kaybedeni olduğum için bu dava açıldı. Benim kardeşim yok ve bir daha da olmayacak. Bundan sonra başka bir Elif'in zarar görmemesi için adalet yerini buldu deyip bu davayı hiç bırakmadık. Elif'in ruhu şad olsun, bugün başımız sağ olsun diyorum" ifadelerini kullanmıştı.

Editör: Çağlar Atmaca