Kırıkkale'de, 2023-2024 eğitim öğretim yılının sona ermesiyle birlikte 47 bin öğrenci karnelerini alarak yaz tatiline girdi. Yavuz Sultan Selim İlkokulu'nda düzenlenen karne dağıtım törenine katılan Vali Mehmet Makas, öğrencilerin karne sevincine ortak oldu. Vali Makas, sınıfları gezerek öğrencilerle tek tek ilgilendi ve karnelerini dağıttı. Törenin ardından gazetecilere yaptığı açıklamalarda bulunan Vali Makas, "Kırıkkale'de 244 okulda 47 bin öğrencimiz yaz tatiline girdi. 4 bin 131 öğretmenimizle birlikte eğitim-öğretim sürecini başarıyla tamamladık" dedi.

Yaz tatili süresince okullarda yapılacak tadilat çalışmalarına da değinen Makas, "Devlet olarak okullarımızı daha modern hale getirmek için yaz tatili boyunca tadilatlarımızı sürdüreceğiz. 2024-2025 eğitim öğretim yılına en iyi şekilde hazırlanacağız" ifadelerini kullandı. Vali Makas, eğitim kalitesini daha da artırmak amacıyla okullarda çeşitli yenileme ve iyileştirme çalışmalarının yapılacağını belirtti. Bu çalışmaların öğrencilerin daha iyi şartlarda eğitim almalarına yönelik olduğunu vurgulayan Makas, yeni eğitim öğretim yılına kadar tüm hazırlıkların tamamlanacağını söyledi.

Kırıkkale’de Kur’an Kursu öğrencilerine teknolojik bağımlılık eğitimi Kırıkkale’de Kur’an Kursu öğrencilerine teknolojik bağımlılık eğitimi

Törende öğrencilerin karne heyecanına ortak olan Vali Makas, öğretmenlere de özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti. Öğrenciler ve veliler, törenin ardından yaz tatiline başlamanın mutluluğunu yaşarken, Vali Makas'a da eğitim alanında yaptığı katkılardan dolayı şükranlarını sundular. Karnı dağıtım törenine Vali Yardımcısı Mustafa Erkayıran, İl Milli Eğitim Müdürü Rıza Aydın ve ilgili müdürler katıldı.

Kaynak: İHA

Muhabir: iha