Kırıkkale’de Bahçelievler Mahallesi’nde yalnız yaşayan 80 yaşındaki Gülistan Avcı, eve gelen torunu tarafından hareketsiz bir şekilde bulunmuş ve torununun ihbarı üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri, 80 yaşındaki kadının kesici aletle öldürüldüğünü tespit etmişti. Yaşanan cinayet, Kırıkkale kamuoyuna bomba gibi düşerken, polis ekipleri olayla ilgili soruşturma başlatmış ve 5 şüpheliyi gözaltına almıştı. 

16 kaçak göçmen yakalandı 16 kaçak göçmen yakalandı

Polis, yaptığı incelemeler sonucu cinayeti O.T.’nin yaptığını tespit etmiş ve yapılan operasyonla, 30 yaşındaki katil zanlısı O.T., zanlının eşi B.T., annesi S.T. ve kardeşleri G.T. ile M.K.T. gözaltına alınmıştı. Mahkemeye çıkarılan 5 şüphelinden, cinayeti işleyen O.T. tutuklanarak cezaevine gönderilirken, diğer dört şüpheli adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. 

Tüm bu gelişmeler yaşanırken, O.T.’nin, yaşlı kadını neden öldürdüğüne dair bir iddia ortaya atıldı. İddia’ya göre, O.T. kız, evlenmek maksadıyla kız kaçırdı. O.T.’nin kız kaçırdığını öğrenen 80 yaşındaki Gülistan Avcı ise kızın ailesini arayarak, kızlarını O.T.’nin kaçırdığını ve nerede bulunduklarını söyledi. Avcı’nın kendilerini ele vermesine sinirlenen O.T. ise yaşlı kadının evine giderek, kesici aletle kadını öldürdü.

Yaşlı kadının öldürülmesi ile ilgili habere, buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.
 

Muhabir: Çağlar Atmaca