Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Kayseri'de SF-260D tipi bir eğitim uçağının kaza kırıma uğradığını bildirdi. Bakanlıktan yapılan açıklamada, Kayseri'deki 12'nci Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığından eğitim için kalkan Hava Kuvvetleri Komutanlığına ait SF-260D tipi eğitim uçağının henüz bilinmeyen nedenle kaza kırıma uğradığı belirtildi. Açıklamada, iki pilotun şehit olduğu bildirildi.

Kayseri'de iki pilotun şehit olduğu uçak kazasının görgü tanıkları olayı anlattı. Kocasinan ilçesi Hasanarpa Mahallesi'nde Hava Kuvvetleri Komutanlığına ait SF-260D tipi eğitim uçağının düştüğünü gören Ali Kabak, AA muhabirine, evinde otururken büyük bir gürültü duyduklarını ve duman gördüklerini söyledi. Yusuf Yavrum ise eğitim uçağının iki gündür çevrede uçtuğunu duyduğunu belirtti. Bugün de uçuş esnasında bir ses duyduğunu ve uçağın evinin üzerinden geçtiğini dile getiren Yavrum, "O esnada dışarıya çıktığımızda tarlaya düştüğünü gördük. Ses şiddetliydi. Gidip baktım, müdahaleye etmeye çalıştık." dedi.

Önal, projeler için saha incelemesinde bulundu Önal, projeler için saha incelemesinde bulundu

Kırıkkale Belediye Başkanı Ahmet Önal ise başsağlığı mesajı yayımladı. Önal mesajında, “Kayseri 12. Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığından kalkan eğitim uçağının kaza kırıma uğraması sonucu şehit olan pilotlarımıza Allah’tan rahmet, acılı ailelerine ve yakınlarına sabır ve başsağlığı dileriz. Milletimizin başı sağ olsun” ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi
 

Onal Bassagligi

Muhabir: Haber Merkezi