İl Emniyet Müdürlüğü’nden Kırıkkalelilere art arda uyarılar! İl Emniyet Müdürlüğü’nden Kırıkkalelilere art arda uyarılar!

OYUN ALANLARI VE GAZİ KOROSU
Kırıkkale Valiliği öncülüğünde, Kırıkkale Belediyesi, Kırıkkale Üniversitesi, Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası, Kırıkkale Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ortaklığında yapılacak olan KALEFEST 20224 Kırıkkale tanıtım günleri, bugün (22 Mayıs Çarşamba) başlıyor. Birbirinden ayrı etkinliklerin yapılacağı KALEFESK 2024 5 gün sürecek. Kortej yürüyüşü ile başlayacak olan KALEFEST 2024’in ilk gününde; stantlar ve oyun alanları açılacak. Günün son etkinliğinde ise Şehit Aileleri ve Gaziler Korosu Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanında konser verecek.

SOLO  TÜRK GÖSTERİSİ VE LARA KONSERİ
KALEFEST 2024’ün ikinci gününde oryantring, ustalar Topluluğu konseri, Solo Türk gösterisi, mahalli sanatçılar konserleri, Ankara Türk Dünyası Müzik Topluluğu konseri verilecek. Üçüncü gün ise; çocuk oyunları, valilik tasavvuf müziği korosu konseri, konferans, halk oyunları ve bağlama gösterisi, Türk Sanat Müziği konseri. Dördüncü gün; Atlı cirit gösterisi, atlı okçuluk gösterisi, Savunma Sanayi ve Kırıkkale’nin önemi anlatımı, mahalli sanatçı konserleri, Türk Halk Müziği konseri, mahalli sanatçı konserleri. KALEFEST’in son gününde ise; Karakucak güreşi, mahalli sanatçı konserleri ve Kırıkkaleli ünlü şarkıcı Lara’nın konseri olacak.
Haber: Burak Can
 

Muhabir: Burak Can