Kırıkkale’nin Dağevi Köyüne 2 bin metre kare kilit parke yapıldı Kırıkkale’nin Dağevi Köyüne 2 bin metre kare kilit parke yapıldı

Ulusal ve uluslararası alanda çok sayıda üniversite ile proje bazlı çalışmalar yapan Kırıkkale Üniversitesi, eğitim, strateji geliştirme, bilimsel ilişkileri geliştirmek ve ortak faaliyetler yapmak amacıyla Samsun Üniversitesi ile iş birliği protokolü imzaladı. Kırıkkale Üniversitesi Rektörlük Senato Salonu’nda düzenlenen imza törenine Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ersan Aslan, Samsun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın, KKÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Başalan ve Prof. Dr. Erol Yılmaz, Genel Sekreterimiz Dr. Öğr. Üyesi Şevket Evci ile senato üyelerimiz katıldı.

Samsun Üniversitesi ve yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi veren Rektör Prof. Dr. Mahmut Aydın, iş birliği protokolünün her iki kurum adına hayırlı olması temennisinde bulundu. Paydaşlarına, bölgelerine ve ülkeye en iyi şekilde hizmet sunmak ve mevcut sorunlara kapsamlı çözümler üretmek adına üniversiteler, kamu ve özel sektör kuruluşları ile ortak çalışmalar yapmanın önemine değinen KKÜ Rektörü Prof. Dr. Ersan Aslan, Samsun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın’a teşekkür ederek iş birliğinin faydalı ve verimli çıktıları olmasını diledi. Protokolün imzalanmasının ardından KKÜ Rektörü Prof. Dr. Ersan Aslan, Samsun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın’a Kırıkkale’nin tarihi eserlerinden olan Çeşnigir Köprüsü’nün resmedildiği çini tablo hediye etti.

Haber: Çağlar Atmaca

Muhabir: çağlar atmaca