TABLOLAR HAZIRLANACAK

Millî Eğitim Bakanlığı, öğrencilerin gelişimini takip etmek, müfredatın işlenmesinde okullar arasında bütünlük sağlamak ve uygulama birliği oluşturmak amacıyla ülke genelinde ortak sınav yapma kararı aldı. Bu kapsamda, Kırıkkale Millî Eğitim Müdürlüğü Ölçme Değerlendirme Merkezince komisyonlar oluşturularak çalışmalara başlandı. Amaç, eğitim müfredatının uygulanmasında birlik sağlamak ve öğrencilerin geçerli, güvenilir ölçme araçları ile değerlendirilmesine olanak sağlamaktır. Çalışmalar tamamlandığında temel eğitimde 12 branştan ve ortaöğretimde ise 27 branştan konu soru dağılım tabloları hazırlanmış olacak.

Uzmanından karne uyarısı: “Karne kötü olsa bile öğrenci dinlenmeli” Uzmanından karne uyarısı: “Karne kötü olsa bile öğrenci dinlenmeli”

KOMİSYONLAR OLUŞTURULDU

Ölçme Değerlendirme Merkezi Müdürü Gamze Bağrıaçık, konu ile ilgili bilgiler vererek, "İl, ilçe ve okul genelinde yapılacak ortak sınavlar için, sınıf ve alan zümrelerinden oluşan komisyonlarımızı oluşturduk. 5-12. sınıfları kapsayan ortak sınavlara yönelik konu soru dağılım tablolarıyla ilgili çalışmalarımızın ilk gününü verimli şekilde tamamlamış olduk. Devam eden günlerde de geriye kalan çalışmalarımızı tamamlamış olacağız." ifadelerini kullandı.

Haber: Ahmet Ünal

Editör: Manşet Gazetesi