Survivor 2020 yarışmasına katılan yarışmacılardan Makbule Karabudak´ın İstanbul doğumlu olduğu ve İlk Öğretim yılllarından itibaren Kırıkkale´de büyüdüğü ortaya çıkmıştı. Kırıkkale´de büyük yankı uyandıran ve taraftar toplayan Makbule Karabudak malesef Survivor 2020´den ilk elenen isim oldu. 

Survivor´un 3. bölümünde eleme potasında yer alan Fatma dışında 2 isim daha SMS oylamasına girdi. En çok oy alan isim Ceyhun oldu, diğer isim ise Cemal Can oldu. En çok oyu alan Ceyhun eleme adayı olarak Makbule´nin ismini verdi. En fazla ikinci oyu alan Cemal Can ise Evrim´in ismini söyledi. Eleme Fatma, Makbule ve Evrim arasında yaşandı. En az oyu alarak Survivor´a veda eden isim Makbule oldu. Makbule Karabudak, böylece Survivor tarihinde en hız elenen isim oldu. 

Kadın yunus polisler suçluların korkulu rüyası oldu Kadın yunus polisler suçluların korkulu rüyası oldu

Makbule Karabudak Kimdir?

Makbule Karabudak kendini şu sözlerle anlatıyor:

Makbule Karabudak, Temmuz 1992 doğumluyum. Aslan burcuyum. İstanbul´da doğdum. Sonrasında ilkokula devam ederken Kırıkkale´ye taşındık. İlkokulda üç adım uzun atlama ve kısa mesafe koşusu yapıyordum. Lisede Anadolu Lisesi kazandım ve başarıyla sayısal bölümünü bitirdim. Lise hayatım boyunca 4 sene basketbol oynadım.

Okulun en gözde ve çalışkan öğrencilerinden biri oldum hep. Zorlu şartlarda geçti öğrencilik yıllarım ama yılmadan çalışınca insan başarıya mutlaka ulaşıyor. Üniversitede Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Ebelik lisans bölümünü kazandım.

Ebelik bölümüne, bölümün aldığı puanın çok üzerinde bir puanla yerleştim. Seçimimdeki tek etken annemdi. Benden önceki 4 doğumunu kendi başına yapmak zorunda kalmış ve ilk hastanede doğan çocuğu ben olmuşum. Üniversitede okulun bayan hentbol takımında oynadım. Nöbetler, antrenmanlar, dersler, günlük çalıştığım figüranlık, palyaçoluk, komilik gibi harçlığımı kazandığım işler döngüsünde yoğun bir üniversite hayatı geçirdim.

Üniversiteden mezun olduğum sene KPSS sınavına girip İstanbul´a atandım. Atanır atanmaz hem görevime başladım hem de tekrar spor yapmaya. Fitness, pilates yaptım bireysel olarak. Spor yaparken gittiğim salonda spor eğitmeni olan eşimle tanıştım yaklaşık 2 yıllık birlikteliğin ardından 14 ay önce evlendim. Son 2 yıldır sabah 8 akşam 5 ebelik yapıyorum. Akşam 5´ten 9´a kadar ve Cumartesi günleri pilates eğitmenliği yapıyorum. Hayatım yoğun bir tempoda geçiyor fakat bundan şikayetçi değilim. Enerjim varken enerjimi doğru şekilde kullanmam gerektiğini düşünüyorum. Bundan sonraki süreçte de bütün enerjimi Survivor´ı kazanmaya adayacağım.

Editör: Manşet Gazetesi