İSTANBUL (AA) - Decathlon Türkiye Pazarlama ve İletişim Direktörü Öykü Pamuk Dolanbay, şirket olarak temel amaçlarının, bireyleri sporun keyif ve faydalarıyla harekete geçirerek, herkes için pozitif etki yaratmak olduğunu belirtti.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Decathlon, "kazanmak" ve "performans" odaklı bir bakış açısının ötesine geçen yenilikçi ve daha kapsayıcı vizyonunu, tüm dünyada "Ready to Play?" sloganıyla sunuyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Decathlon Türkiye Pazarlama ve İletişim Direktörü Öykü Pamuk Dolanbay, dünya genelinde hareketsizlik ve aşırı tüketimin artmasıyla spora her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulduğunu belirterek, "Dünya Sağlık Örgütü'nün verilerine göre dünya nüfusunun yüzde 70'i hareketsiz durumda. Obezitenin 1980'den bu yana Avrupa'da yüzde 150 oranında artmış olması, çocuklarımızın geleceği için endişe verici. Decathlon olarak, sporun toplumların daha sağlıklı ve mutlu olmasına yardımcı olduğuna, hatta bu konuda hayati bir rol oynadığına inanıyoruz. Decathlon'un temel amacı, bireyleri sporun keyif ve faydalarıyla harekete geçirerek, herkes için pozitif etki yaratmak." ifadelerini kullandı.

Denizbank özür dileyerek durumu açıkladı Denizbank özür dileyerek durumu açıkladı

Bunun için "herkesin kendi koşullarına göre spor yapmasına olanak sağlamak" hedefi doğrultusunda, sporun "kazanmaktan fazlası" olduğunu aktaran Dolanbay, "Spor, ister genç ister yaşlı, sporcu veya amatör olsun, ister bir hedefi olsun, ister sadece hareket etmek istesin, tüm insanlara değer sunuyor. Aslında hepimiz çocukluğumuzdan beri bir şekilde sporun içindeyiz ve herkes spordan kendine özgü şekilde faydalanıyor." açıklamasını yaptı.

Dolanbay, yeni marka konumlandırmalarını "Ready to play?" sloganıyla yapmayı tercih ettiklerini kaydederek," Aslında burada ‘Ready to play?’ sorusuyla, Decathlon olarak oyun alanını eşitlemekteki taahhüdümüzü yerine getirmek için hazır olduğumuzu belirtmenin yanı sıra her yaştan ve seviyeden sporseveri, spordan daha fazla keyif alması ve yaşamına daha fazla enerji katması için oyuna davet ediyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: aa