KAYITLAR BAŞLADI

AGD tarafından gelenek haline gelen ‘Yaz Etkinlikleri´ bu yıl da Kırıkkale gençliğine hizmet vermeye devam edecek. 25 Haziran Pazartesi günü başlayan kayıt çalışmaları bu hafta içerisinde de devam ederken, kayıtlar 3 Temmuz´da sona erecek ve kayıtlar www.e-yazetkinlikleri.com sistemi üzerinden yapılacak. AGD Kırıkkale Şube Başkanı Yusuf Bayraktar, yaz etkinlikleri programına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Kadın yunus polisler suçluların korkulu rüyası oldu Kadın yunus polisler suçluların korkulu rüyası oldu

 

E-YAZ ETKİNLİKLERİ NEDİR?

Yaz Etkinliklerinin yaz tatili döneminde ortaokul öğrencilerine yönelik yapıldığını ifade eden Bayraktar, “Yaz Etkinlikleri “Kur´an-ı Kerim, İlmihal, Akaid, Adab-ı Muaşeret, Peygamberler Tarihi, Örnek Şahsiyetler gibi derslerin yanı sıra ve Sosyal, Kültürel ve Teknolojik faaliyetlerin yapıldığı bir programdır. Gençleri bu gününün ve yarınının farkında olan, dinine, ülkesine, topluma ve ailesine karşı sorumlu ve faydalı olabilen bir fert haline dönüştürmenin gayretidir. Günümüz şartlarında ve pandemi sürecinin oluşturduğu koşullar nedeniyle bu sene program e-yazetkinlikleri şeklinde online olarak yapılacaktır ve kayıt ücretsizdir” ifadesini kullandı. 

İSLAM KARDEŞLİĞİ

Gerçekleştirilen yaz etkinliklerinin uzun vadede hem gençler hem de ülkemiz için büyük önem taşıdığını belirten Bayraktar, “Kalbinde inanç olmayan nesillerin içerisinde yaşadıkları topluma da diğer insanlara da zarar vermeleri çok kolaydır. Öte yandan bugün bu coğrafyanın en temel ihtiyacı İslam´dır, İslam kardeşliğidir. Gençler geleceğimizin teminatıdır. AGD olarak yaptığımız çalışmalar ülkemiz gençliği için sığınılabilir bir liman, uzatılmış bir dost elidir. Bu duygu ve düşüncelerle bu yılda Geleneksel Yaz Etkinlikleri programımızı başlattık. Yapacağımız bu programlarda gençlerimizle nitelikli vakit geçirmek suretiyle onların bireysel, sosyal ve ahlaki gelişimlerine katkıda bulunmaya gayret edeceğiz. Programlarımıza tüm ortaokullu kardeşlerimizi davet ediyoruz” dedi. 

Editör: Manşet Gazetesi