Balışeyh Lavanta Vadisi ve Karaahmetli Lavanta Tarlaları’nın uçsuz bucaksız lavanta tarlaları arasında renkli anlar yaşamak size çok iyi gelecek.


Balışeyh Lavanta Vadisi’nde, lavantaların arasında salıncağa binebilir, eğlenceli anlarınızı renkli fotoğraflar ile ölümsüzleştirebilir, Kırıkkale’nin yöresel ürünlerini temin edebilirsiniz.


Doğal ve mistik bir dokuya sahip Lavanta Vadisi, Kırıkkale - Samsun kara yolu güzergahı üzerinde yer almaktadır.
Yaklaşık 35 dönüm alana sahip Lavanta Vadisi’nde yöre halkının ürettiği doğal ürünlerin yanı sıra geleneksel el sanatı ürünlerinin satışının yapıldığı stantlar ve çay bahçesi yer almaktadır.


Karaahmetli Lavanta Tarlaları, 12 dönüm boyunca uzanmaktadır. Karaahmetli’de lavantaların morla süslediği tarlalar, Kapulukaya Baraj Gölü’nün masmavi ve Karaahmetli Tabiat Parkı’nın yemyeşil manzarasıyla birleşerek görsel bir şölen sunmaktadır.


Kırıkkale’nin lavanta bahçelerini görmek için en ideal zaman, lavantaların çiçeklerinin en belirgin olduğu Temmuz ayıdır.


Görsel güzelliği ile ziyaretçileri cezbeden lavanta bahçeleri Kırıkkale’nin tanınırlığında önemli bir semboldür.
Lavantaların mis gibi kokusu içerisinde eğlenceli vakitler geçirmek için Kırıkkale’nin lavanta bahçelerini kesinlikle ziyaret etmelisiniz!

Fotoğraf Çekme

Lavanta

Yeşil Alan

Yöresel Ürünler

Prof. Dr. Erkan Göksu, KALEFEST’te konferans verdi Prof. Dr. Erkan Göksu, KALEFEST’te konferans verdi

Yürüyüş Yolu

Editör: Manşet Gazetesi