Kırıkkale İl başkanı İsmail Oğuz Karakuş ve yönetiminin toplu şekilde istifa etmesinin ardından bir süredir il başkanlığı koltuğu boş bulunuyordu. Yaklaşan Mahalli idareler seçimleri kapsamında DAVE Partisi il Başkanlığına Emir Varol getirildi. Varol’un görev belgesini DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan takdim etti.

EMİR VAROL KİMDİR?

Belediye Başkanı Hilmi Şen’den, SMA hastası Yiğit Hamza’ya destek! Belediye Başkanı Hilmi Şen’den, SMA hastası Yiğit Hamza’ya destek!

1990 Kırıkkale Merkez doğumlu olan Emir Varol, İlk ve Ortaokulu Hürriyet ilkokulunda, Liseyi ise Kurtuluş Lisesinde tamamlamıştır. 2008 yılında liseden mezun olan Varol, Babasının 1990 yılında kurmuş olduğu Varol Mobilya’da çalışma hayatına başlamıştır. 2013 yılında Eğitim hayatına devam eden Varol İzmir Dokuz Eylül işletme ardından ise Anadolu Üniversitesi Uluslararası ilişkiler bölümünden lisans eğitimini 2017 tamamlamıştır. Varol Mobilya ve Tasarım şirketinin tekrar başına geçen Varol, hem iş hayatına hem eğitim hayatına devam ederken 2017-2019 yılları arasında Kırıkkale Üniversitesi Siyaset Bilimi Ve Kamu Yönetimi üzerine Yüksek Lisans Eğitimi almıştır. 2020 yılında Ali Babacan liderliğinde Deva Partisi kurulduğunda Kırıkkale Kurucu Heyet üyesi olarak atanan Varol günümüze kadar Deva Partisinde üyeliği ve çeşitli görevleri devam etmiştir. Hem VAROL Mobilya ve Tasarım şirketinde işlerini yürüten Varol. Hem de Halen Kırıkkale Üniversitesi Sosyoloji eğitimine devam etmektedir. 18 Eylül 2023 tarihi itibari ile Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan Tarafından Kırıkkale İl Başkanlığına atanmıştır.

Haber Merkezi

Editör: Manşet Gazetesi