YALANLARLA DOLU AÇIKLAMA

İYİ Parti Kırıkkale Merkez İlçe Başkanı su kesintileri hakkında açıklamalarda bulunarak Kırıkkale Belediyesini eleştirdi. Baran yaptığı açıklamada “İYİ Parti Kırıkkale Merkez İlçe Başkanı Arap Osman Baran Kırıkkale belediyesi yetkilileri Kırıkkale de meydana gelen ve bir aydan fazla bir zaman dır devam eden akmayan sulara açıklama yapmış .Çok ilginç ve yalanlarla dolu bir açıklama olduğu için cevap verme gereği duyduk.” İfadelerine yer verdi.

ARSENİLKİ SU İDDİASI

Baran açıklamalarının devamında arsenikli su verildiğini iddia ederek “Arıtma yaparak şehre su verdiklerini söylemişler, yalan. Arıtma tesisinin hiç bir bölümü yıllardır çalışmıyor ve hurdaya ayrılmış terk edilmiş durumdadır. Aksini söyleyen gazetecileri götürüp tesisi gezdirsin hodri meydan. Kırıkkale halkına Arsenikli su içiriliyor, suç işliyorlar. Su Kızılırmak nehrinden direk arıtılmadan veriliyor. Kırıkkale halkı zehirleniyor Valilik Sağlık İl Müdürlüğü inceleme yapması bu duruma müdahale etmesi gerekiyor.” Dedi.

Dervişoğlu: ‘Saray mı millet mi’ sorusuna vereceğimiz cevap her zaman millet olacak Dervişoğlu: ‘Saray mı millet mi’ sorusuna vereceğimiz cevap her zaman millet olacak

12 POMPADAN 6’SI ÇALIŞIYOR

Baran açıklamasında 12 pompanın yalnızca altısının kullanıldığını söyleyerek “Kırıkkale’nin suyu Kızılırmak’tan yani Kapulukaya Barajından geliyor. Barajda su mu bitti ki Kırıkkale susuz kalıyor? Arıtma tesisinden şehre 6 pompa ile su veriyorlarmış. Oysa Arıtma tesisinde 12 pompa var neden 12 pompa ile su vermiyorsunuz? Çünkü tesisi pompaları çürümeye terk ettiniz şimdi elde kalan bakımsız pompalar şehrin ihtiyacı olan suyu veremiyor. Birde kendi kabahatlerini örtmek için vatandaşı suçluyor vahşi sulama yapılıyor ondan oluyor deniyor. Bloklarda mı vahşi sulama yapıyor.” Dedi.

HANİ 50 YILLIK SU SORUNU ÇÖZÜLMÜŞTÜ?

Baran açıklamasında Halifeli Suyuna değinerek Kırıkkale’nin parasını Halifeli deresine gömdünüz dedi. Baran açıklamasında “Belediye başkanı Halifeli deresinde gazete haberlerine göre deniz bulduklarını söylemiş. 17 adet su kuyusu açtırmış bir arkadaşına ihale yapmadan 20 trilyonluk parça parça iş vermiş. Ve yine kendi açıklamalarına göre ilk basın açıklamasında 1.000.000 ton ikincisinde 750.000 ton üçüncü açıklama da açılışta 450.000 ton Halifeli deresinden şehre su vereceğiz demişlerdi. Şimdi bu günlerde ise 150.000 ton su verdiklerini söylüyorlar Hepsi yalan. Hani şehrin 50 yıllık su ihtiyacını karşılayacak yatırım yapıp Halifeliden şehrin su ihtiyacını karşılamıştınız. Ne oldu öngörüsüz plansız programsız bilgisizce hiç bir araştırma yapmadan Balışıh ilçesinin kanalizasyonu akan dereden arıtma yapmadan verdiğiniz içilmesi sakıncalı su da Kırıkkale ye yetmedimi? Kırıkkale nin parasını Halifeli deresine gömdünüz. 20 Trilyon arkadaşınız olan firmaya aktardınız diğer taraftan barajdan gelen tesisi harap ettiniz sonra döndünüz suçlusu vatandaş dediniz. Siz önce 10 yılda ki hesabınızı verin Saygılı Bey!” ifadelerine yer verdi.

ÇELİŞİYORLAR

Kırıkkale Belediyesinin yaptığı açıklamalarda çeliştiğini belirten Baran “Türkiye’nin en uzun ve suyu en çok olan ve şehrimizden geçen Kızılırmak’tan üstelik 25 yıl önce yapılmış hazır tesisleri çalıştırmayı beceremediğiniz için suyu şehre veremiyorsunuz. Aciz bir yönetimsiniz ve gideceksiniz. Kırıkkale belediyesi bu açıklaması ile önceki açıklamaları arasında farklılıklar vardır. Belediye kendi kendi ile çelişmektedir. Öncesinde vatandaşı suçlayan vahşi sulamadan bahseden Belediye şimdi Arıtma tesisinde eksiklikleri olduğunu kabul etmiş şehre yetecek suyu veremediklerini kabul etmiştir. Suyun miktarını artırma çalışmaları son sürat devam etmektedir diye son süratle neyi kastediyor acaba demek zorunda hissediyoruz. Bir ayı geçmiş sürede neden bu suyun çözümünü yapmadınız ki şimdi yapıyoruz diyorsunuz. İkinci husus belediyenin önceki açıklamalarında şehrin ihtiyacı olan su miktarı 1.500.000 ton olarak belirtilerken, önceki açıklamada şehre 2.500.000 ton su verildiğini belirtmişlerdir. Bu gün açıklamada ise 3 katı su verildiği belirtilmiştir. 3 kat su şimdi 4.500.000 ton su verildiğini mi bahsediliyor. Hangisi doğru belediye yetkilileri şehre verdiğiniz su 2.500.000 ton mu yoksa 4.500.000 ton mu hangisine inanalım yanlış bilgilendirme ile vatandaşlar kandırılmaktadır. Çalışan 6 pompa 4.500.000 ton suyu veremez.” Dedi.

Haber: Çağlar Atmaca

Editör: Manşet Gazetesi