AİLE MÜESSESİNİN SAĞLAM TEMELİ

Panel programına panelist olarak Diyanet İşleri Başkanlığı İrşat Hizmetleri Daire Başkanı Zekeriya Abdülazizoğlu ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü personeli sosyolog Aysun İlhan katılırken moderatörlük görevini İl Müftü Yardımcısı Kübra Göker üstlendi. Nur Camii İmam-Hatibi Murathan Önder´in Kur´an tilaveti ile başlayan panelde açılış konuşmasını İl Müftü Vekili Turan Arslanoğlu yaptı. Turan Arslanoğlu konuşmasında panel programının aile müessesinin sağlam temelli olması gerektiğini bu amaçla panelin programlandığını belirterek panelistlere ve katılımcılara teşekkür etti.

Annelik Sempozyumu ve annelik kavramı Annelik Sempozyumu ve annelik kavramı

 

ÇOCUKLAR ŞİDDETTEN ETKİLENİR

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünde sosyolog olarak görev yapan Aysun İlhan sunumunda Aile içi şiddet, şiddetin tanımı ve çeşitleri, şiddete maruz bireyler ile ilgili istatistiki bilgiler, şiddete maruz kalanların ortak özellikleri, çocukların şiddetten etkilenmeleri konularında ve dinleyicileri bilgilendirdi. Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü İrşat Hizmetleri Daire Başkanı Zekeriya Abdülazizoğlu ise konuşmasında ailenin kelime anlamının ihtiyaç olması noktasında kadın ve erkeğin birbirine ihtiyacı olmasından oluştuğunu, bu aynı zamanda bir sorumluluk ve imtihanı beraberinde getirdiğini, Peygamber a.s.m´ın tebliğ ettiği dinin en önemli esaslarından birinin merhamet olduğunu, üstünlük olarak da takvayı esas aldığını, yine anne-babaya iyilik yapmak, onlara öf bile dememek Kur´an´ın emirlerinden olduğunu, Müslümanın elinden ve dilinden emin olunan kişi olduğunu, insanlara merhamet etmeyene Allah´ın merhamet etmeyeceği gibi tebliğ emirlerinin dinimizin aile hayatı ve toplum hayatı için ne derece önemli ve elzem konular olduğunu dinleyicilere aktardı.

 

MİLLET KIRAATHANESİNİ DE ZİYARET ETTİ

Panel programının sonunda İl Müftü Yardımcısı Kübra Göker tarafından panelistlere tablo hediye edildi ve günün anısına hatıra fotoğrafı çekildi. Panel programından sonra Diyanet İşleri Başkanlığı İrşat Hizmetleri Daire Başkanı Zekeriya Abdülazizoğlu Millet Kıraathanesini de ziyaret ederek kıraathanelerin tarihi fonksiyonu hakkında halkı bilgilendirdi ve inşallah açılan kıraathanelerin aile ve toplum için faydalı bir hale geleceğini ifade etti. Haber Emel Selci

Editör: Manşet Gazetesi