BUNLARI YAPAN BİR POLİS!
Kırıkkale´de yaşanan bir olay akıllara durgunluk verdi. Trafik çevirmesinde bir polis memuru, hiçbir eksiği olmayan vatandaşın hem arabasına hem de ehliyetine, halini beğenmedim diyerek el koydu.
Tarih: 23.5.2021 15:48:34

VATANDAŞ BAYGINLIK GEÇİRDİ

Alparslan Türkeş Bulvarında polis çevirmesine takılan Kırıkkale´de Eczacılık yapan Alparslan Avundukluoğlu isimli vatandaş hayatının şokunu yaşadı. Çevirme yapılan ve bütün evraklarını tam ibraz eden vatandaş, alkol testine sokuldu. İlkinde alkolmetre ile ölçüm yapılamazken 2´nci ve 3´cü sefer tekrar alkol testine sokuldu. Bütün testleri 0 promil çıkan ve alkollü olmadığı anlaşılan Avundukluoğlu araçtan indirildi. Polis Memuru, Avundukluoğlu´na ehliyetine el koyduğunu açıkladı. Sebebini öğrenmeye çalışan Avundukoğlu ise duyduğu cevap karşısında şok oldu. Polis Memuru Avundukluoğlu´na “Halinizi beğenmedim, bu halde araç sürmeniz uygun değil” dedi. Vatandaş yaşadıklarını anlamaya çalışırken asıl şoku yaşadı. Ehliyetine sebepsiz yere el konulan vatandaşın, bu sefer de hiçbir evrakı eksik olmayan aracına el konuldu ve çekici ile parka gönderildi. Aracının çekiciye çekildiğini ve aracına da el konulduğunu gören vatandaş, baygınlık geçirdi. Olay yerine gelen ambulansta tansiyon ve şekeri yüksek çıkan vatandaşa tedavi uygulandı. Şikayetçi olacağını ifade eden vatandaş 2 - 3 saat olay yerinde bekletildi. Uzun süren bekleyişin ardından ekip otosu ile hastaneye götürülen vatandaş hastanede ki tedavisinin ardından, İstiklal Karakoluna götürüldü. Şikayetçi olmak için geldiği İstiklal Karakolunda da uzun süre bekletilen vatandaş nihayet şikayetçi olarak ifadesini verdikten sonra serbest bırakıldı.

 

HİÇ SEBEP GÖSTERMEKSİZİN ARACIMA VE EHLİYETİME EL KOYDU

Gazetemize açıklamalarda bulunan ve yaşadıklarının ilk başta kamera şakası olarak düşündüğünü ifade eden Ecz. Alparslan Avudnukluoğlu “ Aynı yerde iki uygulama yapılıyor. İlk uygulama salgın tedbirleri kapsamında, evraklarımı sundum ve diğer uygulama noktasına geldim. Hayatım boyunca görmediğim bir üslupla ehliyet ve ruhsatım istenildi. Hepsini ibraz ettim, hiçbir eksik evrakım yoktu. Daha sonra alkolmetre ile alkol testine tabi tutuldum. İlk testte makine ölçüm yapmadı, polis memuru sert ifadelerle şöyle üfle böyle üfle gibi emrivaki ifadelerle, bir polise yakışmayacak davranışlar sergiledi. İkinci ölçümde testim 0 promil çıktı, buna rağmen tekrar teste tabi tutuldum. Aşırı tahrik edici ifadeler ve davranışlarla yapıldı bütün bu muamele. 3. Sefer yapılan testte de alkolmetre 0 promil gösterdi. Sanki uygulama yapmak, kontrol etmek için değil de ceza yazmak için çevrilmiş gibiydim. Daha sonra aynı memur ehliyetine el koyuyoruz dedi. Anlamadım, bütün sert ifadelerine ve davranışlarına rağmen şaka yapıyor diye düşündüm. Neden ehliyetime el konulsun ki? Hiçbir sebep yok! Nedenini sorduğumda “halini beğenmedim, bu şekilde araba sürebileceğini düşünmüyorum” dedi. Kanun maddelerinden falan bahsetti, iyi olduğumu herhangi bir sorunum olmadığını defalarca kez ifade etmeme rağmen hiç oralı olmadı. Halimi beğenmiyorsa, sağlık sorunu gözlemliyorsa hastaneye götürmesi gerekir. Onu da yapmıyor! Daha sonra çekici çağırdılar arabamı çekiciye yüklemeye başladılar. Arabamın hiçbir evrakı eksik değil, kaskosuna kadar var. Aşırı şiddetli bir psikolojik baskı uygulandı, üsluplar ve söylemler tamamen tahrik ediciydi. Aracım çekiciye yüklenirken bayılmışım, gözümü açtığımda ambulanstayım. Tansiyonum ve şekerim aşırı yükselmiş, ilaçlarımı verdiler. Bu arada arabam parka gönderilmiş…” ifadelerini kullandı.

 

O HALİYLE SAATLERCE BEKLETİLDİ

Önce olay yerinde daha sonra şikayetçi olmak için gittiği İstiklal Karakolunda saatlerce bekletildiğini ifade eden Ecz. Alparslan Avundukluoğlu “Ambulans tedavisini yaptıktan olay yerinden ayrıldı. Polisin iddia ettiği gibi bir sağlık problemim olsa ambulans bırakır gider mi? Diğer görevlilere, uygulamanın keyfi olduğunu, polis memurunun ego tatmin ettiğini, vatandaşla nasıl konuşacağını bilmediğini, devletimizi vatandaşlarına kötü tanıtarak devletimize zarar verdiğini ifade ederek, polis memurundan şikayetçi olduğumu ifade ettim. Bütün bu olaylar şahitlerin yanı sıra polis kamerasında sabittir. En ufak bir abartım yok. Şikayetçi olduğumu ifade ettikten sonra olay yerinde hiçbir işlem ve iş olmamasına karşın saatlerce bekletildim. Psikolojik baskı uygulanarak şikayet etmemem yönünde telkinlerde bulundular. 5-6 tane polis arabası geldi, gazeteciler geldi. Herkesin gözü önünde oldu bu olaylar. Bu polisten şikayetçi olmazsam devletime zarar vereceğimi söyledim. Devletimizi böyle temsil eden bir kişi suçu şahsıma değil devletime karşı işlemektedir dedim. Ben şikayetçi olacağım diye ısrarcı oldum. Saatlerce bekletilmeme ve her türlü psikolojik baskıya rağmen şikayetimden vazgeçmediğim anlaşılınca bu seferde parka gönderdikleri aracımı olay yerine getirdiler ve teslim almamı istediler. Hayır, araç parka kanuna uygun bir şekilde çekildiyse neden geri getiriyorsunuz? Kendileri de biliyorlar cezanın kanunsuz, hukuksuz olduğunu ve kendi arabam ile beni ikna edip, şikayetçi olmamamı sağlayacaklar. Aracı teslim almadım ve polis otosuyla hastaneye götürüldüm. Sağlık muayenesinde ilaç almama ve gelen ambulanstaki sağlıkçıların tıbbi müdahalesine rağmen tansiyonum ve şekerim yine yüksek çıktı” dedi.

 

SUÇU DEVLETİMİZE KARŞI İŞLEDİ

Daha sonra İstiklal Karakoluna götürüldüğünü ifade eden Ecz. Alparslan Avundukluoğlu “Hastaneden gerekli raporlar alındıktan sonra İstiklal Karakoluna getirildim. Hayır şikayetçi benim ama bana yapılan muamele bildiğiniz gözaltı. Şikayetçi olmama rağmen yine saatlerce bekletildim, bir türlü şikayetçi olacağım, ifadem alınmadı. Ben orada beklerken ehliyetime ve aracıma sebepsiz yere el koyan polis memuru geldi odaya girdi ve çıktı. Meğerse o kadar vakit polis memurunun benden şikayetçi olması için beklenilmiş. İstiklal Polis Merkezinin kameralarında bütün bunlar kayıtlıdır. Sonunda ifademi verebildim ve saat 22 sularında başlayan süreç gece 2 buçukta son buldu. Reva mı bu yapılanlar? Hukuki mücadelemi sonuna kadar vereceğim, sorun ehliyetime el konulması, aracımın çekilmesi veya beyin kanaması sınırına kadar tansiyonumun yükselmesi değil. Burada sorun bir polis memurunun devletimizi, vatandaşlarına kötü göstermesi. Ülkemizin en önemli kurumlarından biri olan Emniyet Teşkilatını yanlış temsil etmesi, vatandaşlarımız ile devletimizin arasına aşılması güç duvarlar örmesi. Ben haklarını bilen, sorumluluklarını yerine getiren bir vatandaşım, hakkımı sonuna kadar ararım. Bu davranışlar haklarını bilmeyen vatandaşlarımıza da yapılabilirdi. Belki aynı polis memuru yapıyordur. Bu tür davranışlar ve hareketler normal davranışlar değil, burası muz cumhuriyeti değil, öyle tipini beğenmedim, halini beğenmedim, sağlığını beğenmedim deyip vatandaşın altından arabasını, elinden ehliyetini alamazsınız. Türkiye Cumhuriyeti Hukuk Devletidir, sen doktormusun da teşhis koyup araba süremeyeceğime hükmediyorsun, madem öyle alda hastaneye götürsene. Hiçbir şekilde şikayetimden vazgeçmeyeceğim, davanın da sonuna kadar takipçisi olacağım” diyerek sözlerini tamamladı. Haber: Çağlar Atmaca

 

 

 

 
Kaynak:

Taraftarlar maça hazır
Taraftarlar maça hazır
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 3. Lig 3. Grupta yer alan Kırıkkale Büyük Anadoluspor´un taraftar grupları Kulüp Başkanı Veli Uça ile bir araya gelerek, bilgi alış verişinde bulundular.
HALK  TEDİRGİN
HALK TEDİRGİN
Kırıkkale İl Sağlık Müdürü Dr. Murat Ağırtaş, Covid-19 salgınında yeni ortaya çıkan Omicron varyantına karşı daha iyi korunmak için üçüncü ve dördüncü doz aşıların olunması gerektiğini söyledi.
YİH´e yeni bir EEG cihazı daha alındı
YİH´e yeni bir EEG cihazı daha alındı
Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi (YİH) bünyesine yeni bir EEG (Elektro Ensefalo Grafi) cihazı daha kazandırıldı. Kurulumu devam eden cihazın önümüzdeki günlerde hizmet vermesi bekleniyor.
Sokak hayvanları unutulmadı
Sokak hayvanları unutulmadı
Kırıkkale Hizmet İş Sendika Başkanı Fatih Doğan, “Sokak hayvanlarını hep birlikte koruyalım, kollayalım, sahip çıkalım. Binamızın önüne bırakacağımız bir kap mama ya da bir kap su ile sokak hayvanlarına sahip çıkabiliriz” dedi.
Kırıkkale´de tarım ve hayvancılık markalaşıyor
Kırıkkale´de tarım ve hayvancılık markalaşıyor
Kırıkkale Tarım ve Orman İl Müdürü Sırrı Yılmaz, kent genelinde tarım ve hayvancılığı tüm kolları ile bir arada geliştirmek olduğunu söyleyerek, “Kırıkkale´de tarımsal ve hayvancılık üretimi markalaşıyor” dedi.
Kar çiftçinin yüzünü güldürdü
Kar çiftçinin yüzünü güldürdü
İç Anadolu Bölgesi´nin önemli tarım kentlerinden biri olan Kırıkkale´de çiftçinin yüzü yağan kar ile gülüyor. Kırıkkale Ticaret Borsası Başkanı Harun Sümer, yağışların mevsim normallerinin altında gerçekleşmesi nedeniyle kuraklık endişesi yaşayan çiftçilerin yüzü, son günlerdeki yoğun karla güldüğünü söyledi.
Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı başvuruları başladı
Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı başvuruları başladı
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM), 24 Nisan 2022´de düzenlenecek Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı´na (2022-EKPSS) başvurular, bugünden itibaren 15 Şubat´a kadar yapılacak.
Spor merkezleri kardan temizlendi
Spor merkezleri kardan temizlendi
Kent genelinde etkili olan kar yağışı şehir merkezini olduğu gibi spor tesislerini de olumsuz etkiledi.
TİCARET BAKANLIĞI UYARDI
TİCARET BAKANLIĞI UYARDI
Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü, sosyal medya üzerinden gerçekleştirilen dolandırıcılık yöntemlerine ilişkin tüketicilere uyarıda bulundu.
Firari hükümlü yakalandı
Firari hükümlü yakalandı
Kırıkkale´de kasten öldürme suçundan hakkında 25 yıl 7 ay hapis cezası bulunan firari hükümlü jandarma ekiplerince yakalanarak cezaevine teslim edildi.
Daha iyi işlere imza atacağız
Daha iyi işlere imza atacağız
Mesleki konularda görüş alışverişinde bulunmak ve sorunlara ortak çözümler üretmek amacıyla 3 ayda bir yapılan Müşterek Yönetim Kurulu Toplantısı Ticaret Borsası ev sahipliğinde gerçekleştirildi.
Engelli ve hamilelere 3 gün idari izin
Engelli ve hamilelere 3 gün idari izin
Kırıkkale´de olumsuz hava şartları nedeniyle engelli ve hamile kamu görevlilerine 3 gün idari izin verildi.
Aşevi ihtiyaç sahibi ailelerin yanında
Aşevi ihtiyaç sahibi ailelerin yanında
Kırıkkale Belediyesi, kar ve soğuk havaya rağmen ihtiyaç sahibi aileleri ihmal etmiyor. Şehri etkileyen yoğun kar yağışına rağmen ihtiyaç sahibi ailelere sıcak yemek ve ekmek dağıtımını ekipler kapı kapı dolaşarak gerçekleştiriyor.
Başarı belgesi, tüm eğitim çalışanlarına verilmelidir
Başarı belgesi, tüm eğitim çalışanlarına verilmelidir
Kırıkkale Memur Sen ve Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Yasin Pekuz, başarı belgesi, memur ve hizmetlerin başta olmak üzere tüm eğitim çalışanlarına verilmesi gerektiğini ifade etti.
Kırıkkale´de araç sayısı 69 bin 704 oldu
Kırıkkale´de araç sayısı 69 bin 704 oldu
Türkiye´de 2021 yılında 1 milyon 153 bin 165 adet taşıtın trafiğe kaydı yapıldı. Kırıkkale´de ise trafiğe kayıtlı araç sayısı Aralık ayı sonu itibarıyla 69 bin 704 oldu.
Bahşılı´da yollar açık tutuluyor
Bahşılı´da yollar açık tutuluyor
Bahşılı Belediyesi´nin çabası ile ilçede kar nedeniyle kapanan yollar açık tutulmaya çalışılıyor.
Aranan 23 hükümlü yakalandı
Aranan 23 hükümlü yakalandı
Kırıkkale´de haklarında kesinleşmiş hapis ve para cezası bulunan firari 23 hükümlü ile çeşitli suçlardan aranan 24 şüpheli yakalandı.
KAZAN KAZAN MİSALİ!..
KAZAN KAZAN MİSALİ!..
KAZAN KAZAN MİSALİ!..
Ben Anadolu Oyunu Kırıkkale´ye Geliyor
Ben Anadolu Oyunu Kırıkkale´ye Geliyor
Adana Devlet Tiyatrosu´nun ‘Ben Anadolu´ adlı oyunu Kırıkkale´de sergilenecek.
BELEDİYE´DEN MEMURLARINA REKOR ZAM
BELEDİYE´DEN MEMURLARINA REKOR ZAM
Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Kırıkkale Belediyesinde görevli kadrolu-sözleşmeli memurlara ödenen Sosyal Denge Tazminatını yüzde 55 oranında artırma kararı aldıklarını söyledi.
Yüzde 30 çiftçi destekli serada soğan üretiliyor
Yüzde 30 çiftçi destekli serada soğan üretiliyor
Kırıkkale Tarım ve Orman Müdürlüğü İdari Mali İşler Şube Müdürü Ömer Kuzucu, yüzde 30 çiftçi katkılı 525 m2 alanda yapılan seraya ziyarette bulundu. Burada incelemelerde bulunan Müdür Kuzucu, serada birinci üretim olarak soğan ekilişinin yapıldığını ve üretimin başladığını dile getirdi.
Maaş ve istihdam garantili okul, öğrencilerini bekliyor
Maaş ve istihdam garantili okul, öğrencilerini bekliyor
Haftada bir gün okulda eğitim ile maaş ve istihdam garantili mesleki eğitim merkezleri, öğrencilerine yeni imkanlar sunuyor.
81 ilde geri dönüşüm yoluyla 250 kütüphane yapıldı
81 ilde geri dönüşüm yoluyla 250 kütüphane yapıldı
Milli Eğitim Bakanlığı, okullar arası imkan farklılıklarını azaltmak için Ekim 2021´de başlattığı ve 31 Aralık 2021´de tamamlanan “Kütüphanesiz Okul Kalmayacak” projesi kapsamında 16 bin 361 yeni kütüphane yaptı.
Tecrübe paylaşıldıkça başarı artar
Tecrübe paylaşıldıkça başarı artar
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ile 8 ilden oluşan KOP bölgesinde faaliyet gösteren MEVKA, AHİLER ve ORAN Kalkınma Ajansının bir araya geldiği ikinci istişare toplantısı Yozgat´ta gerçekleştirildi.
Hacılar kar timi taarruzda
Hacılar kar timi taarruzda
Hacılar Belediye Başkanı Mehmet Koyuncu, hafta sonundan itibaren karla mücadele çalışmalarını yürüten ekibi ziyaret ederek, tüm ekiplerinin seferber olduklarını ve her şeye hazır olduklarını söyledi.
Kar kaplanlarına tatlı dopingi
Kar kaplanlarına tatlı dopingi
AK Parti İl Başkanı Mustafa Kaplan, görevi başında olan karla mücadele ekiplerini ziyaret ederek, baklava ikramında bulundu.
MEB´den büyük müjde
MEB´den büyük müjde
Milli Eğitim Bakanlığı, ortaokuldan sonra liseye devam etmeyenlerin kayıtlarını yaptırmaları durumunda hem sigortalarının yatırılacağı hem her ay devlet tarafından 1276 TL para verileceği hem de lise diploması alacaklarını açıklandı.
Kırıkkale´de virüs vakaları 100 binde 265´i aştı
Kırıkkale´de virüs vakaları 100 binde 265´i aştı
Sağlık Bakanlığının 8-14 Ocak verilerine göre, her 100 bin kişideki Kovid-19 vaka sayısı İstanbul´da 1571,46, İzmir´de 714,29, Ankara´da 629,65 oldu.
AK Parti´den 3 isim hakkında suç duyurusu
AK Parti´den 3 isim hakkında suç duyurusu
AK Parti Kırıkkale İl Başkanlığı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ı hedef alan söylemlerinden dolayı Sedef Kabaş, Engin Özkoç ve Aykut Erdoğdu hakkında suç duyurusunda bulundu.
Salgın hastalıklarda en fazla çocuklar etkilenir
Salgın hastalıklarda en fazla çocuklar etkilenir
Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Selda Bülbül, “Küresel salgın bir hastalığın enfeksiyon etmeninin çeşitli ülkelerde veya bir kıtada yayılması, hatta tüm dünya gibi çok geniş bir alanda yayılım göstermesidir” dedi.
Modalife daha yeşil bir gelecek hedefliyor
Modalife daha yeşil bir gelecek hedefliyor
Modalife Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tonga, "Tasarım, kalite ve konforun yanı sıra dünyamıza ve insanlığa temiz yarınlar bırakmak için hız kesmeden çalışmaya devam edeceğiz. Yeşil bir geleceğin inşasında hep var olduk. Bu yıl da hedeflerimiz doğrultusunda ilerleyeceğiz"
Hamile ve engellilere idari izin
Hamile ve engellilere idari izin
Hamile ve engellilere idari izin
Eğitim Sen 27 Yaşında
Eğitim Sen 27 Yaşında
Eğitim Sen Kırıkkale Şube Başkanı Ayşe Avcı, “Eğitim ve bilim emekçilerinin ekonomik, sosyal ve sendikal haklarının, demokrasinin, emeğin ve eşit haklar mücadelesinin en örgütlü sesi olan Eğitim Sen, eğitim ve bilim emekçilerinin örgütlenme ve mücadele geleneğinin Türkiye´deki tek gerçek temsilcisi olmanın haklı gururunu yaşamaktadır” dedi.
Kırıkkale için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:14 07:59 12:58 15:22 17:40 19:12
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
13.5932
EURO
15.2159
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Öyle bir ölsem Öyle bir ölsem ki çocuklar Size hiç ölüm kalmasa...

..
Dolma iç için kullanacağınız pirincinizi mutlaka ılık suda bekletip yumuşatın ve nişastasından arındırmak için birkaç defa sudan geçirin. Böylece içinin sert kalmasını önlersiniz. Dolmamızın daha lezzetli olması için sızma zeytinyağı kullanın.

Dolma - Sarma Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Son Yorumlananlar
KIRIKKALE´YE “DEVA” OLACAĞIZ
By the end of the 15th century, 35
NE BATI MEDENİYETİYMİŞ BE.!
1- Keriman Halis´ten önce Uluslararası Güzellik Yarışmalarına ülkemiz adına 3 kadın katıldı ve hiçbirisi kazanamadı. 2- Keriman Halis, sık sık azınlıklara ait olduğu dillendirilen 135 yıllık Feyziye Mektepleri mezunudur. Öyleyse şeceresinde yer alan büyük büyük dedesi şeyhülislam efendi hakkında ne düşünürsünüz? 3- Yarışmanın ana şartlarından biriside mayonun-bikinin yasak olmasıdır. Keriman Halis orada hiçbir şekilde mayo-sütyen vs giymemiştir. 4- Yüce Türk Milletinin ahlakını çökerten, son 30 yılda tüm yaşantımızı esir alan yazılı ve görsel basındır. Bundan da son 30 yılda görev yapan iktidarlar sorumludur. 5- Basının halkımız üzerindeki olumsuz etkilerinde hemfikiriz. Keşke İslam ahlakını sadece kadın erkek ilişkilerine dayandırmayarak daha genele yaymalıydınız. Mesela halkın kanayana yarası olan iltimas, rüşvet, hırsızlık, tarikat şeyhlerinin halkın dini duygularını sömürmesi ve çocuk taciz/tecavüzleri, kadına ve hayvana şiddet, liyakat vs. konulara değinseydiniz. 6- Unutmayınız ki; anadan-babadan Müslüman olanlar, şeyhlerini-şıhlarını dinleyerek din öğrenenler genelde ahlakı sadece kadın ve kadın-erkek ilişkilerine indirgerler. Oysaki Kuran ahlakında; yetim hakkı gözetmek, israf ve gösteriş yapmamak, cinayet işlememek, ölçü ve tartıda dürüst olmak, yalan söylememek, hırsızlık yapmamak, rüşvet almamak, hak yememek, faiz almamak, borca sadık olmak, barışmak ve barışı korumak, iftira atmamak, içki, uyuşturucu ve kumardan uzak durmak vs ve daha nice kurallar yer alır. 7- Sonuç olarak yukarıda yazdığım Kuran´da yer alan yasaklara ilişkin yazı dizisi hazırlamanızı rica ediyorum. Mesela rüşvet, iltimas gibi hususların son 150 yıldaki durumunu ele alabilirsiniz. Böylece sıradanlaşan konular ve yazarların dışına çıkmış olursunuz. Böylece hem halkı aydınlatmış hem de İslam´a ve halka hizmet etmiş olursunuz. 8- Saygılarımla…
KIRIKKALE´YE “DEVA” OLACAĞIZ
Hani maske, hani sosyal mesafe. Böylemi deva olacaksınız memlekete
Kırıkkale Otoyolu İçin Adımlar Atılıyor
Etlik hastanesi yattı da Deliceye oto yol ne alemde diyecektim!
YHT HATTINDA SONA YAKLAŞILIYOR
bu proje başlayalı 5 sene oldu sanırım. Ben biteceğini hiç ummuyorum.Ramazan Bayramına yetişmesi çok zor. Bizim vekiller bir eğilsinler bu konuya bakalım başlarına ne gelecek
Dağcılar Bayramda 2 tırmanışa imza attı
yolda yürüyüş yapan dağcı mı olur :) araziye çıksınlar biraz
Kınalı Keklikler Doğaya Salındı
Mercedes
Başkanlar istişare yaptı
KİMLERİ KOLTUKLARINDAN EDECEĞİNİN TOPLANTISI YAPMIŞALRDIR
3. DÖNEM BAŞVURULARI İÇİN SON ÇAĞRI!
neden herkes sakallı :)
BEBESİNİ OKULA!
DUYARLILIĞINIZADN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİM.